Adana Tabip Odası Yöneticileri, Adana İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Dr. Halil Nacar’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Adana Tabip Odası Yöneticileri, Adana İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Dr. Halil Nacar’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Adana Tabip Odası Yöneticileri, Adana İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Dr. Halil Nacar’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Müdürlük ve oda olarak sürekli iletişim içerisinde olunmasının kararı alındı.

Adana İl Sağlık Müdürlüğüne yeni atanan Dr. Halil Nacar’ı makamında ziyret ederek “Hayırlı olsun” dileklerini ileten Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Genel Sekreter Dr. Ahmet Suntur, Sayman Üye Dr. Figen Demir Kardeş ile üyeler Dr. Figen Doğan Güneş ve Dr. Mehmet Reyhan (Covid-19) pandemisi nedeniyle hastanelerde karşılaşılan sorunları masaya yatırdı.

İLETİŞİM ÖNEMLİ

Kurumlar arası iletişimin önemine dikkat çekerek konuşmasına başlayan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun. Biz sizi önceki çalışmalarınızla biliyoruz. Çözüm odaklı bir hekim olduğunuzu da biliyoruz. Sağlık bileşenleri olarak sağlıkta yaşanan sorunların en yakın tanığısınız. Çünkü sizde sahadan geldiniz. Biz hekimlerin yaşadığı olumluluk ya da olumsuzluk sizlere de yansımaktadır. Her birimiz hizmet alıp verdiğimiz gibi aslında birer hastayız. Biz hekimlerin en büyük sorunu hekim ve idare arasındaki iletişimsizliktir. İletişimin geliştirilmesinde sizin bu makamda olmanız tüm sağlık çalışanları için bir şans olduğunu biliyoruz.” dedi.

ÖNLEM ALMAYANLAR HASTALIĞI YAYMAYA DEVAM EDİYOR

Koronavirüs pandemisini Haziran ayında neredeyse bitirdiklerini, yapılan hatalar nedeniyle ikinci bir yükselmenin başladığını da sözlerine ekleyen Başkan Uzm. Dr. Menteş, “Panik doğru bir şey değil ama rehavetin panikten daha kötü olduğunu düşünüyoruz. Çünkü panik yapan insan önlem alır. Önlem almayanlar hastalığı yaymaya devam eder. Korunma tedbirlerine uymayanların sağlık çalışanlarına getirdiği iş yükü tükenmişlik sendromu yaratıyor. Hekim ve sağlık çalışanının yararına olacak çözümü konularında desteğinizi bekliyoruz” diye konuşan Başkan Uzm. Dr. Menteş, koronavirüs endişesiyle hastaneye gelen insanlar için hastane dışında, normal hastalarla bir araya gelemeyecekleri yerlerde yeni düzenlemeler yapılmasınıda talep etti.

NACAR, “ADANAMIZIN SAĞLIĞI İÇİN ARTI İŞ YAPANLARLA BERABER HAREKET EDERİZ”

Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar, “Sadece kamu hastanelerinde 15 bin kişi çalışıyor. Toplamda 7 bin yatak, Özel Vakıf Üniversiteleri dahil 27 bin kişilik ciddi bir kurumu temsil ediyoruz. Adana ve bölgemizde bulunan her birey için İl Sağlık Müdürü olmaya çalışacağım. Adanamızın sağlığı için kim artı bir iş yapacaksa onunla beraber hareket ederiz. Bu anlamda ziyaretinizden çok memnun oldum.” dedi.

Halka bir uyarıda da bulunan Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar, pandemiden korunmayı hastanelerde aramanın doğru olmadığını, korunma tedbirleri olan el yıkama, sosyal mesafe, maske takma ve diğer 14 kurala uyulması ile tam korunma sağlanacağını duyurdu.