Türk Kadınlar Konseyi Derneği Odamızı Ziyaret Etti

Türk Kadınlar Konseyi Derneği Odamızı Ziyaret Etti

Türk Kadınlar Konseyi Derneği İkinci Başkanı Prof. Dr. Hatice Korkmaz Güvenmez, YK Üyesi Av. Derya Akdağ ve Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin Adana Tabip Odamıza nezaket ziyaretinde bulunarak Başkanımız Uzm. Dr. Selahattin Menteş ve Genel Sekreterimiz Dr. Ahmet Suntur ile görüştü.

AV. MERYEM TÜRKTEKİN
Türk Kadınlar Konseyi Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verilmesinin ardından Hekim ve sağlık çalışanlarının maruz kaldığı sözel ve fiziksel şiddet karşısında toplumun her kesiminin tepkisini göstermesi gerektiğini, saldırganlığın önüne geçilmesi için yasal düzenlemelerin yapılarak cezai işlemlerin arttırılmasının elzem olduğunu ifade eden Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin, “Odanızın avukatı var biliyorum ama sağlık hizmeti verirken şiddete maruz kalan tüm hekim ve sağlık çalışanlarına kendi hukuk büromun avukatları aracılığıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye hazırım.” dedi.

UZM. DR. SELAHATTİN MENTEŞ
Türk Kadınlar Konseyi Derneği Yöneticilerinin nezaket ziyareti ve ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek olmalarını çok anlamlı bulan Adana Tabip Odası Başkanımız Uzm. Dr. Selahattin Menteş, başta Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin olmak üzere derneğin yönetim ve tüm üyelerine müteşekkür olduğunu söyledi.