Adana Tabip Odası Pandemi İzleme Komisyonu

Adana Tabip Odası Pandemi İzleme Komisyonu

Degerli Meslektaşlarımız,
Yaşamakta olduğumuz bu zor günlerde meslektaşlarımız ve diğer sağlık çalışanlarıyla ilgili zaman zaman üzücü haberler alıyoruz. Hastanelerde vaka sayılarının artışını takiben yoğunluk da artacak ve bu nedenle “COVİD-19 pozitif” sağlık çalışan sayısı da muhtemelen artacaktır. Şu anda izolasyona alınan ya da hastaneye yatırılan üyelerimiz de olabilir. “Hastaneye yatırılan, ya da izole edilen arkadaşlarımız için ATO olarak biz neler yapabiliriz?” konusu hepimizi düşündürüyor. Bu bağlamda, özellikle hastanede yatan veya izolasyondaki sağlık emekçileri ve doktorların kişisel ve ailevi gereksinimlerine yanıt vermek amacıyla, Adana Tabip Odası bünyesinde Pandemi Dayanışma Grubu oluşturulmuştur.
Öncelikle klinik şüphesi yüksek ve/ veya tanı alan arkadaşlarımızı tespit ederek, bu arkadaşlarımızın sağlık durumlarını gün gün takip edip, iletişime geçtiğimiz aile ferdiyle karşılıklı bilgi alışverişi yapmayı, ihtiyaç var ise maddi ve manevi destek olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizi, pandemi hastanelerinde ve diğer sağlık birimlerinde çalışmakta olan gönüllü arkadaşlardan oluşan, bir hastaneler arası Corona Dayanışma Ağı kurarak gerçekleştireceğiz.
Şu an itibariyle böyle bir organizasyona çok fazla ihtiyacımız yokmuş gibi görünse de, salgın sürecinin ilerleyen zamanlarında böyle bir girişimin varlığının çok gerekli olacağı öngörülmektedir. Tüm birim temsilcilerimiz ve üyelerimizi Pandemi Dayanışma Ağı’na katılmaya çağırıyoruz. Sesimize ses vermek istiyorsanız lütfen
telefon, Watsapp ya da SMS yoluyla bize ulaşınız.

Dr. Selahattin MENTEŞ
05327078201

Dr. Ayşe Nur İzol Torun
05534539501

Dr.Örsan Deniz Urgun
05066266353

Saygılarımızla…
Adana Tabip Odası Pandemi İzleme Komisyonu