Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun Adana Valisi Süleyman Elban’ı Ziyareti

Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun Adana Valisi Süleyman Elban’ı Ziyareti

Adana Tabip Odası Yöneticilerinin ziyaretin de konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, “Vaka sayısında il olarak iyiyiz ama tedbirleri elden bırakmayacağız. Fedakarca görev yapan sağlık camiasına ülkemiz adına müteşekkür olduğumuzun bilinmesini isteriz.” dedi.

UZM. DR. MENTEŞ, “375 SAĞLIK ÇALIŞANI PANDEMİ NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ”

Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ahmet Suntur, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Figen Doğan Güneş ve Dr. Nalan Kükürt ile birlikte Adana Valisi Süleyman Elban’ı ziyaret eden Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, 375 sağlık çalışanını Kovid-19 pandemisi nedeniyle kaybettiğini söyledi.

41 KERE MAŞALLAH

Pandemiye ayırım yapmaksızın seferberlik gözü ile baktıklarını belirten Başkan Uzm. Dr. Menteş, “Öncelikle tüm sağlık çalışanlarının selamını getirdik size. Siz Adanamızın 41’nci Valisisiniz. Bu yüzden ‘41 Kere Maşallah’ diyoruz. Pandemi süresince biz hekimler kendi ailelerimizden, çocuklarımızdan fedakarlık ederek bu savaşın ön cephesinde çalıştık. Gelinen noktada vaka sayısında düşüş var. Tek korkumuz mutasyonun yeniden pik yapması ama ülke olarak çok çalışkan bir sistemin içerisindeyiz. Aşılama konusunda aşı temin edildiği sürece çok iyiyiz. Sağlık çalışanlarımız aşılama konusuna dört elle sarıldı. Bu süreçte sağlık çalışanlarına verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.” diyerek başta hekim evi olmak üzere atıl durumda olan diğer hastanelerin değerlendirilmesi konusunda destek istedi.

VALİ ELBAN, “AŞILAMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Kovid-19 pandemisinin tüm dünya insanının yaşamını altüst ettiğini ifade eden Adana Valisi Süleyman Elban, “Pandemide ilk günlere göre şuan çok iyi durumdayız. Bunda sağlık çalışanlarının büyük fedakarlığı ve gayreti var. Filyasyon ekiplerinde, Vefa gurubunda, denetim gurubunda yer alan tüm arkadaşların, kamu görevlilerinin çok ciddi katkısı var. Adanalı hemşehrilerimizde kurallara hakikaten çok iyi uydu. Koronanın ne olduğu henüz dünyada anlaşılmış değil. Mutasyon konusunda net bilgiler yok. Bu yüzden aşılamayı önemsiyoruz. Risk gurubunda olan yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı aşıladık. İyiye gidiyoruz ama yine de tedbirleri elden bırakmamak lazım. Fedakarca görev yapan sağlık camiasına hem Adanalı hemrehrilerimizin adına hemde ülkemiz adına müteşekkür olduğumuzun da bilinmesini isteriz.”

Genel anlamda şiddete karşı olduğunun altını da çizen Vali Elban, “Hekime, sağlık çalışanına şiddet, kadına şiddet, öğretmene şiddet asla kabul edilemez. Şiddet uygulayanın haklı hiç bir tarafı yoktur.” diye konuştu.