Şiddet Bildirim

Sağlık Kuruluşlarındaki Görevinizle İlgili

HER TÜRLÜ ŞİDDETİ BİZE BİLDİRİNİZ !

 

Değerli meslektaşımız,

Çalışma ortamımız giderek daha güvensiz bir hal alıyor. Hekim ve sağlık çalışanların giderek daha fazla şiddete maruz kalıyorlar. Mesleğimizi uygularken fiziksel veya sözlü saldırıyla karşı karşıya kalıyoruz.

Sağlık ortamının sorunları çözümsüzleştikçe şiddet ve saldırganlıkla daha sık karşılaşıyoruz.

Adana Tabip Odası, hekimlere ve aynı ekibin üyesi olarak aynı ortamda yan yana çalıştığımız bütün sağlık çalışanlarına dönük şiddetin önlenmesi için çalışırken, maruz kaldığımız bu kabul edilemez durumun daha görünür olması için de bir çalışma yürütmektedir.

Bu form Adana’da hekim ve sağlık çalışanlarına dönük şiddetin düzenli olarak takibi ve kaydını yapabilmek amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık kuruluşlarında her türlü (sözlü, fiziksel ya da cinsel) şiddete uğradığınızda ÇEKİNMEDEN bizi aramanızı bekliyoruz. Adana Tabip Odası’nın kurumsal kimliğiyle gerektiğinde hukuksal destek sağlamak da dahil olmak üzere yanınızda olacağından emin olabilirsiniz.


BİZİ ARAYIN….

Adana Tabip Odası Şiddet Bildirim Hattı”na 0 530 569 17 17 numaralı

telefondan 24 saat ulaşabilirsiniz. Adana Tabip Odasına şahsen gelip bildirim yapabileceğiniz gibi arka sayfadaki “ Şiddet Bildirim Formu ”nu Adana Tabip Odası web sitesinden ( www.adanatabip.org.tr ) doldurarak da bize iletebilirsiniz.

Maruz kaldığınız şiddetin bildiriminin saldırganlığın/şiddetin azaltılması için çok önemli olduğu düşüncemizi paylaşacağınızı umut ediyoruz.

Adana Tabip Odası Şiddet Çalışma Grubu


Adana Tabip Odası
Şiddet Bildirim Hattını
24 Saat Arayabilirsiniz!

0 530 569 17 17

 


Cevapla