TTB Hekim Buluşmaları İzmir ve Samsun’da Devam Etti

TTB Hekim Buluşmaları İzmir ve Samsun’da Devam Etti

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) “Emek Bizim Söz Bizim” diyerek başlattığı yeni mücadele süreci kapsamındaki hekim buluşmaları 10 Kasım 2021 günü devam etti.

TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Kazım Doğan Eroğulları ve Dr. Onur Naci Karahancı ile Manisa Tabip Odası yöneticileri, Özel Tınaztepe Galen Hastanesi’nde hekimlerle bir araya geldi. Hekimlerin sorunları hakkında yapılan çalışmaların konuşulduğu toplantının ardından başhekim ile de bir görüşme yapıldı. Belediye Hastanesi’ndeki hekimlerle de buluşan heyet, daha sonra ise aile sağlığı merkezlerindeki sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında Eşrefpaşa Hastanesi’nde “Çalışma Koşullarımızda İyileştirme ve Güvenli, Sağlıklı Çalışma Alanları İstiyoruz!” başlıklı basın açıklamasına katılım sağlandı.

TTB Merkez Konseyi II. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve Merkez Konseyi üyesi Dr. Meltem Günbeği ile Samsun Tabip Odası yöneticileri; Samsun Kadın ve Çocuk Hastanesi’nde hekimlerle buluştu. Toplantıda hekimler yaşadıkları sorunları, kaygıları ve moralsizliklerini aktarırken; çözüm önerileri üzerine hep birlikte fikir yürütüldü. Toplantının ardından Dr. Mustafa Deniz, Kılıç Dede ve Rasathane aile sağlığı merkezlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

TTB Merkez Konseyi üyeleri, ziyaretlerde iletilen talepleri 23 Kasım günü başlayacak Beyaz Yürüyüş ile 27 Kasım’da Ankara’da yapılacak Beyaz Forum’a taşıyacak.