14 Mart Tıp “Bayramı”na Giderken ”’Sağlığımız”’ İçin Mücadeleye Devam Ediyoruz!

14 Mart Tıp “Bayramı”na Giderken ”’Sağlığımız”’ İçin Mücadeleye Devam Ediyoruz!

Sevgili Arkadaşlar,

14 Mart Tıp Bayramı yaklaşırken, başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere sağlık alanındaki emek ve meslek örgütleri, iyi hekimlik ve nitelikli sağlık hizmeti mücadelesi kapsamında planladıkları eylem ve etkinlikleri, 20 Şubat 2014 tarihinde Türk Tabipleri Birliği’nde düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdular.

Hekiminden diş hekimine, hemşiresinden ebesine, sağlık teknikerinden teknisyenine, laborantından, biyoloğuna, diyetisyeninden, sosyal hizmet uzmanına ve taşeron sağlık emekçisine kadar tüm sağlık çalışanları, “”14 Mart günü sorunlarını ve nitelikli sağlık hizmetinin koşullarını tartışacak, ACİLLER DIŞINDA HİZMET VEREMEYECEĞİZ…”””

Biz Hekimler ise 10-14 Mart arasında hastalarına olması gereken yeterli süreyi (en az 15 dakika) ayırarak nitelikli sağlık hizmetinin önemini vurgulayacağız..

Daha ulaşılabilir, daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunmak için verdiğimiz mücadelede; tüm emekçileri, emek ve meslek örgütlerini, hizmete ulaşma konusunda parasal engeller yetmezmiş gibi, her geçen gün yeni engellerle karşı karşıya kalan halkı bizimle birlikte olmaya çağırıcağız..

“Sağlıkta Dönüşüm Programı”nın yarattığı sorunlara yönelik sesimizi duyurabilmek için 14 Mart Tıp “Bayramı”na kadar yapacağımız eylemleri basın aracılığıyla halka ve ilgililere duyurmak için bir yapılan açıklamaya linki tıklayarak ulaşabilirsiniz…. http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hekim-4367.html

Dr. Ahmet SUNTUR
Genel Sekreter