ADANA TABİP ODASI GELENEKSEL 12. FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR.

ADANA TABİP ODASI GELENEKSEL 12. FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR.

 

ADANA TABİP ODASI GELENEKSEL 12. FUTBOL TURNUVASI KURALLARI

1. Geleneksel Futbol Turnuvası Adana Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri içerisindedir.

2. Futbol Turnuvasına başvuran takımlar 12 (oniki) oyuncudan oluşacaktır. Takımlar 12 (oniki) Tıp Hekimi (Adana ili ilçelerinden de olabilir) veya 10 (on) Tıp hekimi ve 2(iki) Tıp hekimi olmayan sağlık çalışanından (30 yaş üzeri olacak, nufus cüzdanı ve çalıştığı işyeri resmi kimlik kartını ibraz edecek) kurulu olacaktır. Oyuncular başvuru esnasında çalıştıkları yer ve kimlik bilgilerini ibra edecektir. Başvuru sırasında takım isimleri ve takım kaptanları da bildirilmelidir.

3. Maç boyunca her takım EN FAZLA 6 kez oyuncu değiştirebilecek ve çıkan oyuncu tekrar girebilecektir.

4. Maçlar yirmibeşer dakikalık iki devre halinde oynatılacaktır.

5. Takımlar listelerinde bulunan tüm oyuncuları müsabakalarda oynatabilir. Takım listesinde ismi olmayanlar müsabakalara katılamaz. Takım listesinde ismi olmayan oyuncu oynattığı tespit edilen takım turnuvadan ihraç edilir.

6. Başvuruda belirtilen kaptanlar takımdan sorumlu olacaktır.

7. Maçlar sırasında yumuşak tabanlı halı saha ayakkabısı kullanılacak ve mümkünse her takım kendisine ait forma ile mücadele edecektir.

8. Maç, saatinde başlar ve 10 dakika içerisinde gelmeyen takıma mağlup statüsü uygulanır. Bu maçın skoru 3-0 olarak kayda geçer.

9. Takımın sahaya çıkması için en az 5 oyuncunun halihazırda bulunması koşulu aranır. Geri pasta kaleci elle müdahale etmeyecektir. (GERİ PAS KURALI)

10. Aynı maç içinde 2 sarı kart gören oyuncu kırmızı kart görür.

11. Kırmızı kart gören oyuncu maça devam edemez ve bir sonraki maçta yer alamaz. Kart cezaları turnuva boyunca tüm aşamalar için geçerlidir.

12. Eleme müsabakalarında eşitlik olması durumunda penaltı atışlarına geçilir. Penaltı atışlarında takımlar seri olarak 5 er atış kullanırlar. Bu atışlar sonucunda eşitlik devam ederse eşitlik bozulana kadar sıra ile atışlara devam edilir.

13. Herhangi bir nedenle ertelenen maçlar program dışı en kısa zamanda tekrarlanacaktır.

14. Turnuvaya katılan takımlar 2 (iki) grup (A ve B) halinde mücadele edecekler. Grup maçları sıralamayı belirleyecektir. Tüm takımlar bir üst tura çıkacaktır. Bundan sonra çeyrek final, yarı final, 3.lük-4.lük maçı ve final maçı oynanacaktır.

15. Maçların oynanacağı saha ve katılım ücreti daha sonra bildirilecektir.

16. Başvuru için son tarih 01.2023olup başvuruların Organizasyon Komitesi aracılığı ile yapılması gerekmektedir

17. Turnuva 22 Ocak 2023 tarihinde başlayacaktır. Oyuncu listelerinizi Mail yoluyla Dr. Yusuf KARATAŞ veya Dr. Kenan Kaya veya Dr. Halit Çabuk’a göndermeniz gerekmektedir

18. Turnuvaya katılan tüm takımlar kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Yusuf KARATAŞ    ykarataş@cu.edu.tr– 0 533 4591289, Dr. Kenan KAYA (drkenankaya@yahoo.com – 05066472403) ve Dr. Halit ÇABUK (halitcabuk@hotmail.com – 05325168936)’a başvurmaları rica olunur.


NOT: Turnuvada tüm katılımcılara sertifika, 1., 2. ve 3. olan takımlara kupa ve madalya verilecektir.
TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ…

SPOR BARIŞ VE DOSTLUKTUR.

ADANA TABİP ODASI

SOSYAL ETKİNLİK KOMİSYONU ORGANİZASYON KOMİTESİ