Adana Tabip Odası Yeni Yönetimi Eski Yönetime Plaket Verdi

Adana Tabip Odası Yeni Yönetimi Eski Yönetime Plaket Verdi

2016 – 2018 yılı Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu’na seçilen Doç. Dr. Ali İhsan Ökten başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri, Türk Tabipleri Birliği(TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan ve TTB MK Üyesi Dr. İsmail Bulca’nın da katıldığı törende Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, Dr. Hakan Şen, Dr. Ahmet Suntur, Dr. Resmiye Kaya Niron, Dr. Tekin Müjde, Dr. Gürsel Özgür, Dr. Mehmet Özalevli, Dr. Fırat Serttepe ve Dr. Ömer Eşki’ye başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaketlerini verdi.

DOÇ. DR. ALİ İHSAN ÖKTEN

Plaket töreni öncesi Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ve yönetimindeki arkadaşlarının oda için gösterdikleri çaba için sonsuz teşekkür ettikleri söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, yaptığı konuşmada “Öncelikle bizleri yanlız bırakmayan TTB MKB Dr. Bayazıt İlhan’a, TTB MK Üyesi Dr. İsmail Bulca’ya, Yüksek Onur Kurulu Dr. Yaşar Ulutaş’a, Denetleme Kurulu Üyesi Dr. Can Eren’e çok teşekkür ediyorum. Aslında yaptığımız iş hekimler adına, Türk Tıbbı adına, hekim hakları ve sağlık hakkı mücadelesidir. Prof. Dr. H. Neslihan Mungan ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımın buna çok büyük katkıları oldu. Tabii ki mesleki haklarımız açısından ve ülkemizin içinde bulunduğu süreçte barış, demokrasi, özgürlük ve laiklik adına da büyük mücadeleler verildi. Ben hepinize bu zorlu süreçte verdiğiniz özverili emek ve çalışmalar için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Yönetimde olan ve burada olmayan ama çok ciddi destek veren tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.” dedi.

PROF. DR. H. NESLİHAN ÖNENLİ MUNGAN

Tüm hekimlerin birbirlerine ve mesleklerine sahip çıkmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatan Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Hekimlerin onurunu, haklarını koruyan ve bunu azimle savunan TTB ve Tabip Odası’nın bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Her zaman yanımızda olan TTB Merkez Konseyi Başkanımız Dr. Bayazıt İlhan’a, birlikte çalıştığım Yönetim Kurulu, TTB Delegasyon, Onur Kurulu, Denetleme Kuruluna, oda çalışanlarına, avukatımıza ve basın temsilcimize çok teşekkür ediyorum. TTB çizgisinde demokratik, laik, çağdaş duruşumuzla yeni yönetime destek vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

TTB MK BAŞKANI DR. BAYAZIT İLHAN

Adana Tabip Odası’nın TTB bünyesindeki odaların en önemlilerinden biri olduğunu ifade eden Türk Tabipleri Birliği(TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, “Yüreğini hekimlerin ve sağlık çalışanlarının özlük haklarını savunmaya adamış pek çok meslektaşımız yıllardır Adana’da çok önemli mücadeleler veriyor. Adana’daki bu meslektaşlarımı tanımış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hizmetlerinden dolayı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ve dönemindeki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve dönem arkadaşlarıma yeni görevleri hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve Genel Sekreter Dr. A. Erhan Özeren, Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ve yönetimine teşekkür ederek plaketlerini verdi.

Dr genel (5)

Dr Plaket (2)