Adana Tabip Odasından TTB MK üyesi Dr.Ulutaş’a göreve dönmesi nedeni ile ziyarette bulunuldu.

Adana Tabip Odasından TTB MK üyesi Dr.Ulutaş’a göreve dönmesi nedeni ile ziyarette bulunuldu.

Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. A. Erhan Özeren ve Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hilal, Uzm. Dr. Selahattin Menteş, oda aktivistleri Dr. Ahmet Suntur, Dr. Can Eren ile SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezindeki görevine tekrar dönen Dr. D. Yaşar Ulutaş’ı ziyaret ettiler.

ÖZEREN, “MESLEKTAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Savaşa karşı yaşamı savunduğu için görevden uzaklaştırılan Türk Tabipleri Birliği başkan ve yöneticileri yanlıştan dönülerek görevlerine iade edildiğini ifade eden Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. A. Erhan Özeren, “Ancak Tabip Odamızın üyesi ve TTB Merkez Konsey Üyesi olan Dr. Dursun Yaşar Ulutaş, iki ay görevinden uzaklaştırılmıştı. Bu uzaklaştırmaya hiç bir şekilde anlam verememiş, şakınlık içerisinde kalmıştık. Ne iyi ki yanlıştan dönülerek arkadaşımız Dr. Ulutaş görevine başladı. Bizde kendisini ziyaret ederek her zaman yanında olduğumuzu, birlikteliğimizin sonsuza kadar süreceğini kendisine ilettik. Adana Tabip Odası yöneticileri olarak her zaman üyelerimizin yanında destekçisi olacağız.” diye konuştu.

YÜKSEL, “ÜYEMİZİN YAKIN TAKİPÇİSİ OLDUK”

Aynı zamanda SES üyesi olan Dr. D. Yaşar Ulutaş’ın çektiği sıkıntıların yakın takipçisi olduğunun altını çizen SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, yapılanlar düşünce özgürlüğüne ve uluslararası sözleşmelere aykırıdır şeklinde konuştu.

ULUTAŞ, “YAŞAMI SAVUNMAK HEKİMLERİN TEMEL GÖREVİDİR”

Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezi doktorlarından Levent Fetullahoğlu’nunda hazır bulunduğu ziyarette Tabip Odası yöneticilerinin ziyaretinden çok mutlu olduğunu söyleyen Dr. D. Yaşar Ulutaş, “Yapılan haksızlık kabul edilebilir gibi değil. Yaşamı savunmak ne zamandan beri suç oldu. Biz hekimler hastalarımızı iyileştirmek, yaşatmak için varız. Adli mercilerde yasal haklarımı aramak için gerekli başvurularımızı yaptık. Tabip Odası yöneticilerimize ve SES başkanımıza nezaketleri için çok teşekkür ediyorum. Beyazın kirlenmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Açıklamaların ardından Dr. D. Yaşar Ulutaş’a çiçek verilerek, sohbet edildi.