Adana Tabip Odasının Yeni Hizmet Binasının Temeli Törenle Atıldı.

Adana Tabip Odasının Yeni Hizmet Binasının Temeli Törenle Atıldı.

Adana Tabip Odasının yeni hizmet binasının temel atma törenine Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, TMMOB’ye bağlı oda başkanları, SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, hekimler, proje mimarı Erkan Karakaya ile davetliler katıldı.

DOÇ. DR. ALİ İHSAN ÖKTEN
Eski oda binasının fiziki ömrünü tamamladığını, oturma riski taşıdığını ve orada ciddi otopark sorunu yaşandığını açıklayan Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, yaptığı açılış konuşmasında “Eski odamızda yaşadığımız birçok sorunun yanı sıra hemen yanındaki binanın kentsel dönüşüme gitmesi, iki bina arasında sıkışık kalarak ekonomik değerini çok fazla yitirecek olması yönetim olarak bizleri bir arayışa itti. İşin ehli meslek odalarından aldığımız görüşler doğrultusunda hareket ettik. Aldığımız genel kurul kararı ile temeli attığımız bu arsayı alarak hekimlere yakışır bir hizmet binası yapıyoruz. Yeni binamızın projesinde 250 kişilik toplantı, konferans salonu, sergi salonu, fuaye, kafe-restoran, sekreterya ve idari bölümler, kütüphane, arşiv, 40-50 kişilik iki adet küçük toplantı salonları planlandı. Binamız bittiğinde sadece hekimlerimize, sağlık çalışanlarımıza değil, diğer demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarına da hizmet verecektir. Tabip Odası yönetim kurulu olarak yeni binamızın hekimlerimize, tüm sağlık çalışanlarına ve Adanamıza hayırlı olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

RAMAZAN AKYÜREK
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, 14 Mart 2018’de attığınız bu temelin bir yıl sonra modern bir binaya dönüşerek 14 Mart 2019 yılında açılmasını temenni ediyorum. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerin kendilerine yakışır bir hizmet binası yapmalarını başkanımız Hüseyin Sözlü ve tüm Adanalılar adına tebrik ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. “ dedi.

SONER ÇETİN
14 Mart’ın bir bayram olarak kutlanması gerektiğini ama hekimlerin yaşadığı zorlukları çok iyi bildiğini söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “14 Mart Tıp Bayramlarının coşkulu kutlanmasını arzu ediyoruz ama özellikle acil servislerde görev yapan hekimlerimizin maruz kaldığı saldırılar içimizi yakmaktadır. 14 Martta bu temelin atılmasını anlamlı buluyorum. Doktorlarımızın nefes alacağı, birbirlerini görebileceği çağdaş mekana kavuşmuş olursunuz. Binanızın önü bizde yeşil alan görülüyor sanırım. Park Bahçeler Müdürüme talimat vereceğim. Binanıza bütünlük sağlayacak şekilde yeşili bol bir park yaptıracağım. Yinede her şeye rağmen bayramınızı kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

AYHAN BARUT
İnsanların sağlıklı ve kaliteli yaşamasını sağlayan hekimlerin Tıp Bayramını kutluyorum diyerek konuşmasına başlayan CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, “Yıllarca oda başkanlığı yaptım. Bir bina kazandırmanın, yapmanın nedenli zor, güç ve onurlu olduğunu bilirim. Çok güzel bir yerde güzel bir bina yapılıyor. Bu anlamda bu özel günde yeni hizmet binasının temelini atan tabip odası yöneticilerini özellikle kutluyorum. Konferans salonu yapmaları Adananın önemli bir ihtiyacınıda karşılayacak. Hayırlı olsun.” Dedi.

MUZAFFER YÜKSEL
14 Mart Tıp Bayramını Sağlık Haftası olarak da değerlendirdiklerini söyleyen SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, “Adana da salona gerçekten büyük ihtiyaç var. Tabip odası bu ihtiyacı yeni binasıyla gidereceği görülüyor. Hükümet emekli hekim ve sağlık personeline fazla yardımcı olmasada tabip odasının yeni binasının yapılmasıyla özellikle emeklilerin gelip çay içip, yemek yiyebileceği nezih bir yer olacaktır. Bu binanın hizmete açılmasında da beraber olmak arzusuyla hayırlı uğurlu olsun diyorum. “dedi.

Konuşmaların ardından hep birlikte Adana Tabip Odası Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı.