ÇÜ Tıp Fakültesi Mezunları 40 yıl Buluşması

ÇÜ Tıp Fakültesi Mezunları 40 yıl Buluşması

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Mezunları 40 yıl Buluşması Adana’da gerçekleşti. Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, konuşmasında “Ömrünü hekimlik mesleğine adamış duayen meslektaşlarımızın ışığında yürüyerek, edindiğimiz kazanımları genç meslektaşlarımıza aktaracağız” dedi.

 

Aralarında 1978-79-80-81 yılında mezun olmuş hekimlerin “40. Yıl” buluşması Adana’da gerçekleşti. Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan hekimler Adana ya geldiklerinde ilk iş olarak Atatürk Anıtına çelenk koyup, saygı duruşunda bulup, Büyükşehir Bandosu eşliğinde İstiklal Marşını okudu.

 

40 YIL SONRA AYNI SIRADALAR

Törenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesine geçen mezunlar 40. Yıl anısına düzenlenen etkinlikte; mezun olduktan sonra yurdun çeşitli bölgelerine yayılan hekimler, yıllar sonra hep birlikte aynı sıraları yeniden paylaşmanın heyecanını yaşadılar. Aralarında Adana’nın ileri gelen hekimleri, Dr. Mesut Koca, Dr. Hamdi Karanfil, Dr. Figen Doran, Dr. Ahmet Yakışan, Dr. Metin Güran ve Dr. Bülent Boyer gibi isimler yıllar sonra aynı sıralarda olmanın sevinç ve hüznünü yaşadılar.

 

UZM. DR. KARANFİL, “ÜLKEMİZE AŞK İLE HİZMET ETTİK”

‘78’liler’ olarak anılan gurubun sözcüsü Uzm. Dr. Hamdi Karanfil, günün anlamına istinaden yaptığı duygu yüklü konuşmada “Büyük Atatürk’ün gösterdiği yolda ülkenin dört bir yanına dağılarak bu ülkeye aşk ile hizmet ettik. İlk günkü heyecanımızı hala taşımaktayız. Yıllardır birbirinden haberi olmayan meslektaşlarımızı da bu vesileyle buluşturduk. Daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

 

UZM. DR. MENTEŞ, “HEKİMLİK MESLEĞİ VATAN VE İNSAN SEVGİSİ İLE DOLUDUR”

ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Gümüldürü ve ÇÜ Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Uzm. Dr. Hatice Canataroğlu’nun hazır bulunduğu buluşma etkinliğinde konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Sizleri yıllar sonra Adana’da ağırlamak bizim için onurdur. Hem okulunuza hem de şehrinize kısacası yuvanıza hoş geldiniz. Hekimler mesleği gereği vatan ve insan sevgisi ile doludur. Pandemi sürecinden geçtiğimiz şu günlerde pek çok meslektaşımızı kaybettik ama yılmadan hizmete devam ediyoruz. Bizler sizlerin gösterdiği yolda çalışırken Hekimlerin mesleki ve özlük hakları son yıllarda maalesef kötü duruma getirilmiştir. Bizler ‘ Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ diyen Büyük Atatürk’ün yolunda durmadan yürüyeceğiz. Mesleğimizi de tekrar hak ettiği noktaya getireceğiz. Burada olmanız ve varlığınız bizlere güç veriyor. Hepinizi saygı ile selamlıyor ve Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından 40 yıllık buluşma görsel sunumlar ve yaşanmışlıkların paylaşılması ile devam etti.