Doktorlar Şiddete Karşı İş Bıraktı!

Doktorlar Şiddete Karşı İş Bıraktı!

Geçtiğimiz günlerde Samsun’da öldürülen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun için Türkiye genelinde olduğu gibi Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesin’de de sağlıkta şiddetin son bulması amacıyla doktorlar acil hizmeti dışında hasta bakmadı.

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun silahlı bir saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Türkiye genelinde alınan karar doğrultusunda Balcalı hastanesi’n de görevli doktorlar ve sağlık çalışanları poliklinik hizmeti vermedi.

Sabah saatlerinde poliklinik merdivenlerinde önce sessizce oturan sağlık çalışanları ardından hayatını kaybeden Operatör Doktor Kamil Furtun için saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra sağlık çalışanları adına açıklama yapan Çocuk Sağlığı ve hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim Üyesi ve Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, sağlık çalışanlarının şiddete karşı korumasız olduğunun altını çizerek, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete hayır dediklerini vurguladı. Prof. Dr. Mungan, Kamil Furtun’un ölümünün sağlık çalışanlarına uygulanan şiddette gelinen son nokta olduğunu ifade ederek gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. Her an şiddete maruz kalacakmış gibi görev yaparken tedirginlik yaşamak istemiyoruz diyen Prof. Dr. Mungan, artık şiddetin son bulması gerektiğini dile getirdi.

Gerçekleştirilen eyleme hasta yakınları da destek verdi.

Doktor (3)