Doktorların Tenis Turnuvası Başladı

Doktorların Tenis Turnuvası Başladı

DOKTORLAR RAKET’LE BULUŞUYOR

Adana Tabip Odası’nca geleneksel hale getirilerek her yıl 14 Mart Tıp Haftası öncesi düzenlenen Tenis Turnuvası Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü(ATDSK)’nde başladı.

Sportif faaliyetleri 14 Mart Tıp Haftası öncesi geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlikler Komisyon Üyeleri Dr. Metin Güran ve Dr. Ayşe Altın, “Biz hekimler mesleğimiz icabı yoğun çalışan bir meslek grubuyuz. Dinlenmek ve rahatlamak için sanat ve spor ile ilgileniyoruz. Komisyonumuzca futbol turnuvası düzenlendiği gibi biz de tenis turnuvası düzenledik. Maç saatini beklerken meslektaşlarımızla sohbet etme şansı yakalıyoruz. Kortta raketlerimizi dostluk ve sağlığımız için sallıyoruz. Bu turnuvada 52 hekim meslektaşımızı raket’le buluşturup, ilk etapta grup maçları ve sonunda gruplardan ana tabloya yükselen oyuncular eleme maçlarına geçip şampiyonu belirliyoruz. Turnuva sonucu dereceye giren hekimlere kupalarını 14 Mart Tıp Haftasında vereceğiz. Turnuvaya katılan tüm hekim arkadaşlarımıza başarılar diliyor, raketlerini sağlık için sallasınlar diyoruz” diye konuştular.

ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi Tenis Kaptanı Selçuk Şerifoğlu’nun koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Doktorlar Tenis Turnuvası; Bayanlarda tek grup Erkeklerde A+B+C Grup ve Erkekler Master Grup’tan oluşuyor.

Raketlerini alarak korta çıkan hekimler, çekişmeli geçen tenis turnuvasında ter döktü. Final sonuçları 14 Mart Tıp Haftasında bildirileceği belirtildi.