Dünya Tabipler Birliği Webinar Duyuruları hk.

Dünya Tabipler Birliği Webinar Duyuruları hk.

Dünya Tabipler Birliği tarafından 15 Mayıs ve 9 Haziran 2021 tarihlerinde zoom üzerinden gerçekleştirilecek olan iki adet webinar duyurusu bilgileri aşağıda yer almaktadır.
İzlemek isteyen meslektaşlarımız için duyurunun yaygınlaştırılmasında desteğinizi bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

“Healers Became Harmers: That Legacy – and Modern Medical Ethics”
Tarih: 15 Mayıs 2021, Cumartesi, (Türkiye saati ile) 16:30.
Konuşmacı: Matthew Wynia, MD, MPH, Colorado Üniversitesi Biyoetik ve Beşeri Bilimler Merkezi Yöneticisi.
Katılımcı:  Heidi Stensmyren, MD, Dünya Tabipleri Birliği Seçilmiş Başkanı
Tanıtım yazısı: İkinci Dünya Savaşı ve sonrasında (Holokost en kötü örnektir) bazı Batılı doktorların davranış ve fikirlerinin ustalıkla araştırılmış bir tarihi, incelenmesi ve tartışılması; bu kavramların ve faaliyetlerin modern etik çerçevemize etkileri. Bu olumsuz örneklerin tekrarlanmasını nasıl önleyebiliriz?
Kayıt için: https://zoom.us/webinar/register/WN_DsNbkUy_TjSbY-mmP34Q_A


“The Frustrating Hydra of Municipal Social Fabric Weaknesses Revealed by the Pandemic”
Tarih: 9 Haziran 2021, Çarşamba, (Türkiye saati ile) 15:00.
Konuşmacılar: Matthias Gruhl, MD, Pandemi sürecinde Hamburg İli Sağlık ve Tüketicinin Korunması Bakanı Raul Perea-Henze, MD, MPH, Pandemi sırasında New York Şehri için sağlık ve insan Hizmetleri Belediye Başkan Yardımcısı Konstanty Radziwiłł, MD, PhD, Pandemi sırasında Polonya’nın Mazovya bölgesi Valisi (ve bu görevi devam ediyor)
Tanıtım yazısı: Bir metropolün refahı sizin elinizde olduğunda bir pandemi ile ilgili hayal kırıklıklarının tartışılması. Sosyal yapıdaki zayıflıkların ortaya çıkışı ve işinizi çok daha zorlaştırması.
Kayıt için: https://zoom.us/webinar/register/WN_C9UXOjtRQ4CBTBMkuuyCog