Emekli Hekimleri Buluşturan Kahvaltı

Emekli Hekimleri Buluşturan Kahvaltı

Adana Tabip Odası Emekli Hekimler Komisyonunca DSİ Tesislerinde düzenlenen kahvaltıda emekli hekimler bir araya geldi.

EMEKLİ HEKİMLER SOSYAL HAYATIN İÇİNDE OLMALI
Adana Tabip Odası Emekli Hekimler Komisyonu Üyeleri Dr. Alper Pişkin, Dr. Şule Dönmez ve Dr. Salim Canoğulları burada yaptıkları bilgilendirmede şöyle konuştular “Faaliyetlerimize geçtiğim yıl başladık. Her hafta emekli olmuş bir meslektaşımızı ziyaret ediyoruz. Çok güzel bir ortam oluştuğu gibi yoğun geçen çalışma hayatımızda yaşama dair ıskaladığımız güzellikleri paylaşıyoruz. Emekli hekimlerimizi evlerinden dışarı çıkartmak istiyoruz. Sosyal hayatın içerisinde olsunlar istiyoruz. Şuan çalışan hekimlerin hepsi geleceğin emeklisi. Onlarında etkinliklerimize katılarak bizlere gençlik aşısı yapmalarını bekliyoruz.

HEKİMEVİ’NİN YENİDEN AÇILMA MÜJDESİ
Türkiye’de ilk ve tek olan Adana Hekimevi’nin daha önce kapatıldığı hatırlatan Dr. Salim Canoğlları, Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ’ın talimatlarıyla yakında tekrar hizmete açılacağını söyleyerek “Hekimevi’nin bizce manevi değeri büyüktür. Çünkü Emekli Hekimler Derneği Adana Başkanı Dr. Alper Pişkin, Sağlık İl Müdürlüğü döneminde çok uğraşlar vererek Adanaya kazandırmıştı. Bu yer biz hekimlere lazım.” Diye konuştu.

Emekli hekimleri buluşturan kahvaltı Dr. Hamza Avcı ve Dr. Süleyman Aslaner’in çaldığı enstrümanlar eşliğinde şarkılar söylenmesi ile son buldu.