HEKİM ARKADAŞLARIMIZA “””DÖNER BIÇAKLI SALDIRI””” YAPAN SALDIRGAN TUTUKLANMIŞTIR.

HEKİM ARKADAŞLARIMIZA “””DÖNER BIÇAKLI SALDIRI””” YAPAN SALDIRGAN TUTUKLANMIŞTIR.

dr.ysmn

Değerli Meslektaşlarım,

14 Ekim 2011 tarihinde Adana Numune Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde görevli Asistan doktor Perihan Yasemen Canöz, Uzman Dr. Nurşah Özdemir aynı gün nöbetçi hemşire ve personeller bıçaklı saldırıya uğramışlardı.

22 Mart 2012 Perşembe günü (BUGÜN) 14.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada döner bıçaklı saldırı yapan saldırgan Ömer Argındoğan  bugün yapılan duruşmanın ilk celsesinde tutuklanmıştır. Diger saldırgan İlhan Yüksel’in durumu için de şu anda askerlik yaptığı yere bilgi verilmesine karar verilmiştir.

Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Resmiye Kaya, Genel Sekreter Dr. Nuh Demirpas, Dr. Ali İhsan Ökten saldırıya uğrayan Dr. Yasemen Canöz ve Dr. Nurşah Özdemir’i duruşmada yalnız bırakmayarak destek olmuşlardır.

Bilgilerinize sevgi ve saygılarımızla, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

    Dr. Nuh Demirpas
Adana-Osmaniye Tabip Odası
       Genel Sekreteri  

 

 

KADIN HEKİMLERE DÖNER BIÇAKLI SALDIRIYA TUTUKLAMA

Saldırgan Ömer Argındoğan İlk celsede tutuklandı.

14 Ekim 2011 tarihinde Adana Numune Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde görevli iki bayan doktora bıçaklı saldırmalarının ardından kendilerine müdahale etmek isteyen güvenlik görevlileri ile polislere de mukavemet göstererek çocuk kliniğinde yatan yaklaşık 70 hasta çocuğu ve ailelerini dehşete düşürerek korkulu anlar yaşatan saldıran Ömer Argındoğan(1990) ve İlhan Yüksel(1989)’in duruşması Adana 14. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Döner bıçaklı saldırgan Ömer Argındoğan İlk celsede tutuklandı.

Adana Numune Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinik Şefi Prof. Dr. Mehmet Turgut, Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Resmiye Kaya, Genel Sekreter Dr. Nuh Demirpas, Dr. Ali İhsan Ökten, Av. Ebru Atıcı Sevindik ile hekimler saldırıya uğrayan Dr. Yasemen Canöz ve Dr. Nurşah Özdemiri duruşmada yalnız bırakmayarak destek oldular.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI HEDEF GÖSTERİLMEMELİ

Adliye çıkışı yaptığı açıklamada döner bıçağı ile yapılan bu saldırı ile sağlık emekçilerine dönük şiddetin geldiği noktaya açıkça ortaya koyduğunu belirten Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Resmiye Kaya,” Bu durum yanlış giden sistemsel sorunların suçunun, yükünün hekimlere, sağlık çalışanlarına yüklenmesinin ve hedef gösterilmesinin bir sonucudur. Yetkililerin bu yöndeki söylemlerini değiştirmelerini, bu suçları işleyen kişilerin de gerekli cezaları almaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

KİŞİSEL GERGİNLİKLER HEKİME YANSITILMAMALIDIR

Hekimler hastalar için çalışmaktadır, onlar için var olduklarını söyleyen Adana Numune Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinik Şefi Prof. Dr. Mehmet Turgut,” Hekimlere saldırmak ve hakaret etmek ile hastalar iyileştirilemez. Hasta ve hasta sahiplerinin kendi gerginliklerini hekime şiddet olarak yansıtmaları doğru değildir. Böyle giderse her hekimin başına bir de güvenlik görevlisi koymak gerekecektir. Bilinmelidir ki sağlık personeli de görevini yapan nitelikli bir kamu elemanıdır” diye konuştu.