Uzm. Dr. Menteş, “14 Mart artık bayram değil, anmadır”

Uzm. Dr. Menteş, “14 Mart artık bayram değil, anmadır”

Adana Tabip Odası yönetimi, yeni hizmet binasında düzenlediği tören ile hekimlik mesleğinde 40 ve 50 yılını dolduran üyelerine hizmet plaketi vererek teşekkür etti. Başkan Uzm. Dr. Menteş, “14 Mart’lar artık bayram değil, anmadır” dedi.

 

YAYDIĞINIZ IŞIĞI SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ

14 Mart’ın 1827 Osmalı Padişahi 2. Mahmut döneminde kurduğu Mektep-i Tıbbiye-i Şahenenin kuruluşunun yıldönümü olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “1919 yılının 14 Martında bu ülkenin hekimleri emperyalist güçlere karşı direniş bayrağını açmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıktığı Bandırma vapurunda yine bizim meslektaşlarımız vardır. Atatürk ile kurtuluş mücadelesi vermişlerdir. Bu nedenle 14 Mart bir bayram olarak kutlanmasa da bir anma günüdür. Hekimlerin bir arada olmasına, birbirlerini görmesine vesile olmaktadır. Bu vesile bizde siz değerli abilerimiz, ablalarımızın ellerinden öperek yaydığınız ışığı sürdürmeye çalışıyoruz. Bizlerin bu ülkeye için, iyi hekim olabilmemiz için ellerinizden geleni yaptınız.Yine sizlerin emeği ve ödenen aidatlarla bu yeni hizmet binamızı hep birlikte yaptık. Emeklerinize sağlık. Yönetim kurulu olarak hepinize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

40 VE 50 YILLIK DOKTORLARA PLAKET

Konuşmanın ardından hekimlik mesleğinde 50 yılını dolduran Prof. Dr. Yakup Sarıca, Dr. Abdullah Şahin Uğurlu, Dr. Ayla Çayhan, Prof. Dr. Fatma Tuncay Özgünen, Dr. Günser Candevir, Dr. Mustafa Uçar, Prof. Dr. Sabahattin Hacıyakupoğlu, Dr. Ahmet Onur İbrişim ve Dr. Cumhur Gönlüşen’e, Mesleğinde 40 yılını dolduran Prof. Dr. A. Cemil Dalay, Dr. Lütfi Özer, Dr. Abdurahman Yıldırım, Dr. Adil Güleryüz, Dr. Ahmet Batu, Dr. Ali Tansı, Dr. Ali Galip Ünal, Dr. Celal Ardıç, Dr. Çiğdem Soyubol, Dr. Emine Gülen Atila Aydın, Prof. Dr. Figen Doran, Dr. H. Coşkun Dinçer, Prof. Dr. Hacer Bozdemir, Dr. Hüseyin Ayyıldız, Prof. Dr. İbrahim Karayaylalı, Dr. İbrahim Etem Yeniçun, Dr. İbrahim Murat Kuru, Dr. İzzet İzci, Dr. Kadir İncikli, Prof. Dr. Levent Soylu, Dr. Mehmet Canhilal, Dr. Mehmet Koyutürk, Prof. Dr. Merih Banu Soylu, Prof. Dr. Mustafa Herdem, Dr. Hacı Mustafa Pütün, Dr. Mustafa Kemal Atilla, Dr. Nazmiye Akmanlar, Prof. Dr. Oğuz Yücel, Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Prof. Dr. Özgür Yağmur, Dr. Yakup Sabri Arıker, Dr. Yılmaz Sürek, Dr. Lütfi Kars, Dr. Elif Gürbüz, Dr. Levent Şener ve Dr. Hasan Kurt’a plaketleri oda yöneticileri tarafından verildi.