Uzm. Dr. Menteş, “Atatürk’ü anmak yetmez, anlamak da gerekir”

Uzm. Dr. Menteş, “Atatürk’ü anmak yetmez, anlamak da gerekir”

HEKİMLER ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA

Adana Tabip Odası Yöneticileri ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Yıllık Komitesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. Yıl dönümünde  Anıtkabir’e giderek Ulu Önder Atatürk’ün huzuruna çıktılar. Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Atatürk’ü anmak yetmez, anlamak da gerekir” dedi.

İLELEBET MİNNETLE, ÖZLEMLE ANACAĞIZ

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Yönetim Kurulu üyesi Op. Dr. Sedat Yeniocak,  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ümran Küçükgöz Güleç ile İntörn Doktorlardan oluşan 100 kişilik ekip Anıtkabir’i ziyaret ederek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ü saygıyla andılar. Ulu Önder Atatürk’ü ilelebet minnetle ve rahmetle  anacaklarını belirten İntörn Hekimler “Biz  genç doktorlar mezun olmadan ve ülkenin dört bir yanına dağılmadan önce Ata’mızı ziyaret etmek istedik. Bizler çok zor bir eğitimi tamamlamamızın arifesinde bu ülkeye olan sevgimizi, aziz canını biz hekimlere emanet eden Ata’mıza minnetimizi ve özlemimizi göstermek için Anıtkabir’de Ata’mızın huzuruna çıktık. Huzur bulduk. Bizlerin burada olmamızda ve her zaman yanımızda olan Adana Tabip Odamıza, desteklerini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ediyoruz.” dediler.

Doktor Anıtkabir (3)

ATAMIZIN YEŞERTTİĞİ UMUT, SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu aydınlık yolda hiç durmadan yürüyeceklerine söz veren Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklarda yeşerttiği umut sonsuza dek yaşayacaktır. Bizlerin ülke sevdalısı iyi hekim yetiştirmekten daha önemli işimiz yoktur. Adana Tabip Odası Yöneticileri olarak gençlerimizle Ankara’ya Anıtkabir’e gelerek yaşadığımız bu ülkeye olan inancımızı ve Ata’mıza bağlılığımızı göstermek istedik. Aynı havayı soluduğumuz binlerce insanının Atatürk sevdası, ülke sevdası heyecanının nesiller boyu devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi.