Uzm. Dr. Menteş, “İyi Hekimlik paydalarını unutturmayacağız”

Uzm. Dr. Menteş, “İyi Hekimlik paydalarını unutturmayacağız”

Pandemi nedeniyle hekimlerin birbirinden koptuğunu, daha da yalnızlaştırıldığı ifade eden Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Tabip Odasında verdiği kahvaltıda “Yaşanan olumsuzluklardan dolayı paydamızı unuttuk. Hekimlik değerlerimizi yitirmeme adına paydamızı unuturmama kararı aldık” dedi.

 

İyi Hekimlik yapmaktan asla vazgeçmeyeceklerini de deklare eden Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, yaptığı konuşmada “Pandemi nedeniyle 191 meslektaşımız öldü. 500’lere varan sağlık çalışanı kaybımız var. Pandeminin son bulup, sosyal yaşama yeniden dönülmesi arzumuzdur.”

 

Bir araya gelmelerindeki asıl amacın yaptıkları yeni hizmet binasını tüm hekimlerin görmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Uzm. Dr. Menteş, “Biz hekimler farklı yerlerde de bir araya gelebiliriz. Ama tüm hekim meslektaşlarımızın emeği ile yapılan odamızı bir kez daha görün istedik. Yönetim Kurulu üyelerim adına sizlere çok teşekkür ederim. Geçtiğimiz hafta Adana Tabipler İlkokulunda bir programa katıldım. Hekim büyüklerimiz çok güzel, nadide bir okul yapıp, Milli Eğitime bağışlamışlar gurur duydum. Bizde büyüklerimizin bize saçtığı ışıkta yürümeye iz bırakmaya çalışıyoruz. Hekimlerimizi bölüm bölüm bir araya getirmeye devam edeceğiz. Tabip Odası tüm hekimlerin odasıdır. Hekimin istediği tek şey bir gölge. Gölgenin ağacıda Tabip Odalarıdır.” diye konuştu.

 

Her üye hekimin Tabip Odasına katkısı olduğunu söyleyen Adana Tabip Odası önceki başkanlarından ve Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Önceki ve şimdiki tüm yöneticilerimiz ellerinden gelen çabayı göstererek Tabip Odalarını ve TTB’yi daha iyi konuma getirmeyi istemektedir. Tüm kaygılar hep bu yönde olmuştur. Bunu yaparken de işimizden, eşimizden, çocuğumuzdan zaman çalmışızdır. Hekimlere yakışır bir bina yapıldı. Eksikler zaman içerisinde giderilecektir. Geleceğe umutla bakmak gerekir. Bugün bizleri bir araya getiren Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş’in nezdinde tüm yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ederim.” dedi.