Veteriner Hekimleri Odası’nın Tabip Odamızı Ziyareti

Veteriner Hekimleri Odası’nın Tabip Odamızı Ziyareti

PROF. DR. MUNGAN, “ORTAK HEDEFİMİZ CANLI SAĞLIĞI”

Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, Genel Sekreter Safiye Senet Barış, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Ayna ile birlikte Adana Tabip Odası yönetimine iadeyi ziyarette bulundu.

“İKİ ODA KARDEŞ KURULUŞUZ”

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Dr. Resmiye Kaya Niron ve Dr. Ömer Eşki, Dr. Ahmet Suntur, Dr. Tekin Müjde, Dr. Hakan Şen ve ATO AHK Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş’ı makamında Genel Sekreter Safiye Senet Barış, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Ayna ile birlikte ziyaret eden Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, “Yaptığımız seçimler sonucu göreve geldiğimizde bizleri hayırlamak için ziyarete gelmenizden büyük mutluluk duyduk. Bizlerde iadeyi ziyarette bulunmak istedik. Sağlık alanında çalışan meslek örgütü olmamız ve samimi iletişim kurmamız bizleri daha da kaynaştırdı. Oda başkanları olarak Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) toplantılarında bir araya geliyoruz ama yönetim kurullarımızı da bir araya getirerek hem meslek, hem meslektaş, hem de halkımızın yararına neler yapabileceğimizi konuşmak istedik. Böyle bir oluşumun içerisinde olmaktan, hayvan ve insan sağlığında yaşanabilecek sıkıntıları çözmekten mutluluk duyuyoruz. İki oda kardeş kuruluş sayılırız. Bundan sonra hem üyelerimiz hem de halkımız için neler yapabiliriz onu irdeleyeceğiz.

“İNSAN SAĞLIĞI İÇİN HAYVAN SAĞLIĞI ÖNEMLİ”

Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse ve yönetiminin kendilerini ziyaret etmelerinden büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Sizleri ziyaretimizde bizleri sıcak ve samimi karşılamanız iki odanın dostluğunun, işbirliğinin artarak devam edeceğinin önemli bir göstergesi olmuştur. Ortak hedefimiz canlı sağlığı olduğu için işbirliği çalışmalarımızın artı değer göreceğine inanıyoruz. İnsanların sağlıklı beslenebilmeleri için tükettikleri etinde sağlıklı olması gerekir. İnsan sağlığı ne kadar önemliyse içinde hayvanların da olduğu diğer tüm canlıların da sağlığı o kadar önemlidir. Sizler hayvanları ve dolaylı olarak bizlerin sağlıklı olmalarını sağlarken hekimler de insanların sağlıklı olmaları için çaba sarf ediyor. İnsan ve hayvan sağlığını ilgilendiren birçok projede birlikte hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Tabip ve Veteriner Oda (1)