13 MART ANKARA MİTİNGİ İÇİN YERİNİZİ AYIRTTINIZ MI?

13 MART ANKARA MİTİNGİ İÇİN YERİNİZİ AYIRTTINIZ MI?

otobus

YERİNİZİ AYIRTTINIZ MI?

13 MART 2011’de “ÇOKSES TEKYÜREK” ANKARA’ya
MİTİNGE GİDİYORUZ….

BİZLER; PRATİSYEN HEKİM, AİLE HEKİMİ, TOPLUM SAĞLIĞI HEKİMİ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, ASİSTAN HEKİM, AÇSAP HEKİMİ,KURUM HEKİMİ, BELEDİYE HEKİMİ,MEDİKO HEKİMİ, 112 HEKİMİ, ACİL HEKİMİ, DİYALİZ HEKİMİ, YOĞUN BAKIM HEKİMİ….. VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ” OLARAK HALKIN SAĞLIK HAKKINI VE TALEPLERİMİZİ DAHA GÜÇLÜ HAYKIRMAK VE ISRARLI TAKİPÇİSİ OLMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK.

Sağlık hizmeti ekip hizmetidir. Laborantı, hizmetlisi, radyoloji teknisyeni/teknikeri, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, hemşiresi, diş hekimi,fizyoterapisti, biyologu, hekimi, ebesi, çevre sağlığı teknisyeni, eczacısı, paramedik, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyeni, psikologu, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, ambulans şoförü….Hepsi ekibin bir parçasıdır. Her biri olmazsa olmazdır, her biri nitelikli sağlık hizmeti üretimi için çok değerlidir.

SAĞLIK HİZMETİNİ ÜRETEN BİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI “SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM PROGRAMI”NIN MAĞDURU OLMAK İSTEMİYORUZ!

Sağlık çalışanı olarak bizler, 4/a, 4/b, 4/c, 4924, sözleşmeli, taşeron, vekil vb.statülerde adaletsiz ve güvencesiz ücret ile çalışmak istemiyoruz. Emekliliğe dahi yansımayan, iş barışımızı tehdit eden döner sermaye uygulamasına mahkûm edilmek istemiyoruz.

İŞ GÜVENCESİ İSTİYORUZ!

Tüm sağlık çalışanlarının görev, yetki ve sorumluluklarının tanımlanmasını Her meslek grubuna öz denetimini sağlama imkânı verilmesini

EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI OLAN KALICI VE GÜVENCELİ, YAŞAMIMIZI İNSANCA SÜRDÜREBİLECEĞİMİZ ÜCRET VE ÖZLÜK HAKLARI İSTİYORUZ.

Sağlık hizmetini üreten sağlık çalışanları olarak, fazla iş yükü ile yıpranmak, olması gerekenden uzun saatler çalışmak, bulaşıcı hastalıklar ve benzeri nedenlerle sağlığımızı ve hayatımızı kaybetmek istemiyoruz. Toplumun hakkaniyet ilkeleri doğrultusunda, ihtiyacı olduğu zamanda ihtiyacı olduğu kadar nitelikli, eşit, ücretsiz, yaygın ve ulaşılabilir sağlık hizmeti almasını istiyoruz.

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!

TOPLUMA EŞİT, ÜCRETSİZ, NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ SUNMAK İSTİYORUZ!

BİZ, SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARI ÖRGÜTLERİ OLARAK; İNSANCA ÇALIŞMAK, İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ. 

 ÇOK SES TEK YÜREK,
HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ!

 ÖRGÜTLÜ GÜCÜMÜZÜ VE MÜCADELEMİZİ GÖSTERMEK İÇİN

“İYİ HEKİMLİK/NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ MÜCADELE KAMPANYASI” ÇERÇEVESİNDE,

13 MART 2011 PAZAR GÜNÜ  ANKARA’YA MİTİNGE GİDİYORUZ. 

(ADANA’dan 12 MART 2011 GECE SAAT 24.00’ DA GAR ÖNÜN’DEN
HAREKET EDİLECEKTİR)

Adana-Osmaniye Tabip  Odası tarafından kiralanacak otobüs(ler) ile ücretsiz olarak mitinge gidiş organizasyonu yapılacaktır. Bu yüzden mitinge katılacakların isimlerini Adana Tabip Odası’nı (0 322 458 00 08-0 533 745 51 19) veya Dr.Nuh Demirpas’ı (0 532 244 61 24)  7 Mart 2011 tarihine kadar arayarak isim ve sayı bildirmeleri gerekmektedir.

Ankara Proğramı:
Toplanma:11:00 Gar önü
Miting: 13:00 Sıhhiye Meydanı
Konser: 14:30 Ezginin Günlüğü (Sakarya Cad.)ÇOKÇOK