14 MART TIP HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE ÇOCUKLARIMIZ’ın DÜZENLEYECEĞİ RESİM SERGİSİ DÜZENLENECEKTİR…..

14 MART TIP HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE ÇOCUKLARIMIZ’ın DÜZENLEYECEĞİ RESİM SERGİSİ DÜZENLENECEKTİR…..

resim

14 MART TIP HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE ÇOCUKLARIMIZ’ın DÜZENLEYECEĞİ RESİM SERGİSİ DÜZENLENECEKTİR…..

Çocuklarımız duygularını oyun oynarken ya da aile bireylerinin katıldığı bir hikaye, okuma saatinde sordukları sorularla açığa vurabilirler veya o gün hangi olaylara çok sevindi veya üzüldüler kimlere öfkelendiler bunları ifade etme biçimleri RESİM  ÇİZMELERİ’dir.
 
ÇOCUKLARIMIZIN RESİM ÇİZMELERİ;  Beyaz bir kağıt, suluboya ya da pasteller, kaliteli ve bol renkli olmak şartıyla çocuğun sağ ve sol beyin, kas ve motor sistemini çalıştırmakla kalmaz, sıkıntılarını açığa vurmasını, güçlü bir konsantrasyona kavuşmasını, daha mutlu ve özgüvenli bir birey olmasını kolaylaştırdığını bilen bizler yani Adana-Osmaniye Tabip Odası olarak; 14 Mart 2013 Tıp Haftası Etkinlikleri’nde çocuklarımıza verdiğimiz önemi müzikle uğraşanlar dışında RESİM ÇİZME yönünde de hekim arkadaşlarımızın çocuklarını da  unutmadık ve onların çizecekleri resimlerle  birincisini geçen sene yaptığımız bu yılda  2. RESİM SERGİSİ’ni yapmayı  planlamış bulunmaktayız..  

 
Çocuklarımızın çizeceği RESİMLER’in konusu, anne ve babalarının hekim olmalarından dolayı “çocuklarımızın hekimlere ve sağlık ortamına kendi çocuksu duygu ve düşünceleri ile bakış açılarının RESİMLERİNE yansımasını” sağlamak olacaktır.

Resimler A-3 Kağıdına yapılacaktır. Kara kalem, sulu boya, pastel, kuru boya şeklinde serbest olarak yapılacaktır. Resim sergisine 7-15 yaş grubu (ilköğretim çağı) çocuklarımız katılabileceklerdir.
 
Resim sergisi; Çocuklarımız için düzenleyeceğimiz Müzik programının yapılacağı 9 Mart 2013 Cumartesi günü aynı yerde sergilenecektir
Bu nedenle konu ile ilgili A-3 kağıdına çizilmiş resimleri, hekim arkadaşlarımızın çocuklarının isimleri, anne-baba isimleri ve kısa bir özgeçmişlerini (ayrıca resim özgeçmişi de dahil) Adana-Osmaniye Tabip Odası’na bizzat gelerek ve/veya göndererek 1 Mart 2013 Cuma günü saat 17.00’a  kadar bizlere ulaştırmaları rica olunur..


Adana-Osmaniye Tabip Odası
Sosyal Etkinlikler Komisyonu