21 ARALIK GREVimiz BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. MÜCADELEMİZ YENİ BAŞLAMIŞTIR.

21 ARALIK GREVimiz BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. MÜCADELEMİZ YENİ BAŞLAMIŞTIR.

grev

Değerli Meslektaşlarım,
21 Aralık GREV eylemimiz bütün yurtta olduğu gibi bugün Adana’da da yoğun bir katılım ile gerçekleşmiştir. 21 Aralık GREV öncesi yapılan duyurularımızın üzerine saat 11.30’da Çukurova Dr.Aşkım Tüfekçi Hastanesi önünde buluşan hekimler ve tüm sağlıkçılar, davullarımızla zurnalarımızla zılgıtlarımızla GÖREVDEYİZ pankartımızın arkasında yürüyüşe geçmiştir. Sloganlarımızın eşliğinde Belediye önünden gelen KESK’e bağlı sendikaların üyeleri ile birlikte Kasım Gülek köprüsü civarında birleşip  Uğur Mumcu Meydanına doğru kortej yürümeye devam edip, Uğur Mumcu Alanında SAĞLIKÇILAR MECLİSİ ‘ni kurarak, 663 Sayılı KHK’nın oylaması yapılmıştır. Oylama sonucunda bizler için “YOK” hükmünde kabul edilmiştir.
 
Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Resmiye Kaya’nın Uğur Mumcu Meydanı’nda yapmış olduğu basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.
 
GREV eylemine katkı sunan ve onuruna, işgüvencesine, mesleki bağımsızlığına, can güvenliğine ve halkın sağlık hakkına sahip çıkan tüm hekim meslektaşlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarına ayrıca bizleri destekleyen halkımıza da özel teşekkürlerimizi sunarız.
 
Bilgilerinize sevgi ve saygılarımızla, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 
       Dr.Nuh DEMİRPAS
Adana-Osmaniye Tabip Odası
       Genel Sekreteri

 

grev_2

 

grev_3

 

grev_4

 

grev_5

 

grev_6

 

grev_7

grev_8

 

grev_9

 

grev_11

 

grev_12

 

grev_13

 

grev_14

 

BASIN AÇIKLAMASI
 
Değerli Basın emekçileri, hekim arkadaşlarım emekli hekimler, işyeri hekimleri aile hekimleri toplum sağlığı hekimleri, özelde çalışan hekimler 112 hekimleri, acil hekimleri, asistan hekimler, öğretim görevlileri, hemşireler, sağlık memurları, tıbbi teknisyenler, psikologlar, ve ismini sayamadığım tüm sağlık emekçisi arkadaşlarım ve diğer eğitim ve bilim emekçileri tüm emekçi arkadaşlarım ve SAĞLIK SİSTEMİNDE MÜŞTERİ VE PARA  OLARAK GÖRÜLEN BİZİM GÖZÜMÜZDE BİRİCİK OLAN SAYIN HALKIMIZ…..
 
Evet sağır sultanların bile duyduğu, DUYMAMAKTA VE GÖRMEMEKTE DİRENENLERE İNAT BUGÜN  21 ARALIK.. YANİ GREV günümüz bugün. Yani bugün en uzun gecenin sonu ve en kısa gündüzün bitip günlerimizin aydınlığa döneceği tarihi bir gündür. Bugün kü mücadelemiz, aydınlık günlerimizi uzatacağımız, aydınlığı çoğaltacağımız ve karanlıkları azaltacağımız ve bizlere dayatılan hastaneleri ticarethaneye, devlet hastanelerini şirket hastanelerine döndürme çabalarını, sağlığı piyasalaştırmayı ve ticaretleştirmeyi kamu sağlık kurumlarını özelleştirmeyi ve sağlık çalışanları olan bizleri köleleştirmeyi, hastalarımızı müşteri yapmayı amaçlayan gece yarısı çıkarılan 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyi yani Hukuksuz ve keyfi olarak çıkarılan bu yasaları KABUL etmeyeceğimiz günlerin başlangıç günüdür. Yani mücadelemiz yeni başlıyor.

AKP hükümetinin “Sağlıkta Dönüşüm” diye süslü püslü laflarla Türkiye’ye ve halkımıza yutturmaya çalıştığı sistemin reklamlar döneminin ve Sağlıkta “cicim” aylarının artık  bittiğini ilan etmek için toplanmış bulunuyoruz..

Çünkü Sağlıkta Dönüşüm denilen “cicim” aylarından sonra başlayacak filmde tıpkı Sayın Başbakan’ın söylediği gibi “Ne kadar para o kadar köfte” yani “Ne kadar para o kadar sağlık dönemi” başlamış bulunmaktadır….

Ama biz ne kadar para o kadar sağlık dönemine izin vermeyeceğiz. Bizler, ONURLU BİR MESLEĞİN ÜYLERİ OLARAK, MESLEK ONURUMUZA, İŞGÜVENCEMİZE, ÜCRET GÜVENCEMİZE, MESLEKİ GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ.
BİZLER, SİYASİLER TARAFINDAN HEDEF GÖSTERİLMEDEN ŞİDDETE UĞRAMADAN GÜVENLİ SAĞLIK ORTAMLARINDA HALKIMIZA NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ SUNMAK İSTİYORUZ.
HASTALARIMIZI MÜŞTERİ, HASTANELERİ TİCARETHANE OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ. HALKIMIZIN SIRTINDAN PARA KAZANMAK İSTEMİYORUZ. HALKIMIZ ARTIK KİMİN ELİNİN KİMİN CEBİNDE OLDUĞUNU ANLAMALIDIR.
BİZLER ONURLU BİR YAŞAM, MUTLU BİR GELECEK, GÜVENCELİ BİR İŞ VE IMF VE DÜNYA BANKASI PROGRAMLARINI  HALKIMIZA VE BİZLERE UYGULAMAYA ÇALIŞAN HÜKÜMETİN SERMAYENİN VE PİYASANIN ŞARTLARINA GÖRE DEĞİL HEKİMLİĞİ HALKIMIZIN VE KAMUNUN YARARINA YAPMAK İSTİYORUZ
İNSAN SAĞLIĞINA ANNE KARNINDAN ÖLÜMÜNE KADAR HER ZAMAN İNSANLIĞIN YANINDA OLAN BİZLER ACABA ÇOK MU ŞEY İSTİYORUZ???
BU YÜZDEN İSTEKLERİMİZİ KABUL ETTİRENE KADAR VE  “KURTULUŞUN TEK BAŞINA OLMADIĞINI BİLEREK YA HEP BERABER YA HİÇ BİRİMİZ DİYEREK” HAKLARIMIZI SONUNA KADAR MÜCADELE EDEREK her ne kadar KENDİLERİNİ DEVLET VE MİLLET SEVDALISI OLARAK NİTELEYENLER vermek İSTEMİYORSA DA , DEYİM YERİNDEYSE SÖKE SÖKE ALACAĞIMIZI, ÇÜNKÜ ARTIK BİZLERİN ZİNCİRLERİNDEN BAŞKA KAYBEDECEK HİÇ BİRŞEYİMİZ KALMADIĞINI  BURADAN İLAN EDİYORUZ VE HEPİNİZE SAYGILARIMIZI SUNUYORUZ…..

     Dr. Resmiye KAYA
Adana-Osmaniye Tabip odası
           Başkanı