27 HAZİRAN OSMAN VE ÖMER’İN DURUŞMASI SONRASI “2011 TÜRKİYE’SİNDE SAĞLIK, DEMOKRASİ VE BARIŞ” KONULU FORUM DÜZENLENECEKTİR.

Değerli Arkadaşlar,
 
Arkadaşlarımız Osman Küçükosmanoğlu ve Ömer Eşki, “19-20 Nisan GöREV eylemimiz için bilgilendirme yapmak, halkın sağlık hakkını savunmak, sağlık konusunda bilgilendirmelerde bulunmak, AKP’nin sağlıkta yaptığı dönüşümün halka zarar verdiğini ve bu dönüşüm ile AKP’nin halkı kandırdığı” şeklinde yaptıkları konuşmalar bahane edilerek 29 Nisan 2011’de çalıştıkları kurumlarda sağlık hizmeti sunmakta iken Özel Yetkili Savcı’nın emriyle terörle mücadele ekiplerince gözaltına alınmışlar ellerine plastik kelepçe vurularak adliyeye sevk edilmişler ve aynı gün savcılıkta alınan ifadeleri sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.

Arkadaşlarımız Prof.Dr.Osman Küçükosmanoğlu ve Dr. Ömer Eşki’nin duruşmaları, 27 Haziran 2011 Pazartesi günü saat 10.20’de  Adana adliyesi 7.Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacaktır.

Duruşma öncesi saat 10.00’da  Adliye önünde basın açıklaması  yapılacak ve bu ülkenin onurlu insanları yani; hekimleri, hemşireleri, sağlık çalışanları, memurları, işçileri, esnafı ve hastaları olarak orada olacağız.

“Sağlık Hakkı Yargılanamaz” imza kampanyası da  (http://www.saglikhakkiyargilanamaz.com/)   devam etmektedir.

Duruşma sonrası  “2011 TÜRKİYE’SİNDE SAĞLIK, DEMOKRASİ VE BARIŞ”   konulu forum ddüzenlenecektir.

Adana Eczacı Odası Toplantı Salonunda saat 14.00-16.00  arasında düzenlenecek foruma  OSMAN KÜÇÜKOSMANOĞLU VE ÖMER EŞKİ’NİN YARGILANMASI; SAĞLIK HAKKI MÜCADELEMİZE, DÜŞÜNCE, İFADE VE ÖRGÜTLENME ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE BİR SALDIRIDIR.”   diyen herkes davetlidir.

Duruşmaya ve Foruma katılmanız; gerçek demokrasiye, halkın sağlık hakkı mücadelesine, düşünce, ifade- örgütlenme özgürlüğü mücadelesine ve bizlere güç verecektir.

Çalışmalarınızda başarılar diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

      Dr.Nuh DEMİRPAS
Adana-Osmaniye Tabip Odası
      
Genel Sekreteri