Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB)’un dönem sözcülüğüne Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş getirildi.

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB)’un dönem sözcülüğüne Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş getirildi.

Adana Tabip Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Veteriner Hekimler Odası, Adana Barosu, Adana Mali Müşavirler Odası ve TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulundan oluşan Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB)’un dönem sözcülüğüne Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş getirildi.

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, TMMOB İKK Sekreteri Ahmet Uncu ve Temsilci Erol Salman’ın katılımıyla yapılan toplantıda; ülke, şehir, sağlık, tarım, eğitim ve mesleki sorunlara dair konular ele alındı.

ADAMOB’un önceki dönem sözcülüğünü yürüten Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni görevi devrelan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “ADAMOB bileşenleri olarak görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşmaya, kentimizin sorunlarını ve çözüm önerilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

MÜCADELEMİZ ÇÖZÜM YOLU BULMAK

ADAMOB’un fikir üretim ve uygulama merkezi olduğunu ifade ederek toplantı sonrası görüşlerini dile getiren Dönem Sözcüsü Uzm. Dr. Menteş, “Üyelerimizin Bağ-Kur primlerinden Kent Konseylerinin çalışmalarına, kadın haklarının korunmasından serbest çalışan üyelerin pasaport haklarına, sokak hayvanları haklarından tarım topraklarının korunarak üretimin arttırılmasına, depreme karşı can güvenliğinin sağlanması ve yaşam düzeyinin yükseltilmesine, kent estetiğini ortaya çıkaracak yapıların öncelenmesine ve otopark sorununun ortadan kalkması için siyasi görüşleri ne olursa olsun kurum ve kişilerle konuların içeriğine göre iletişim içerisinde olup, birlikte çalışarak çözüm yolu bulmak için etkin mücadele edeceğiz.”

EĞİTİMCİLERİN BİR AN ÖNCE VE HIZLICA AŞILANMASI GEREKİR

‘İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kadın Hakları konusunda kararlılığının bir göstergesi olarak kabul ettiklerinin altını da çizen Uzm. Dr. Menteş, “Bu kararlılığın değişmesi bizleri endişeye sevk etmektedir. Bu sözleşme kalkar ise kadın haklarının korunmasında sıkıntı yaşanacaktır. İstanbul Sözleşmesi Yaşatır diyoruz ve bu sloganı sonuna kadar destekliyoruz. Pandemide gelinen nokta da bizleri rahatsız etmektedir. Tüm dünya ve ülkemiz 3. pike girmiş durumdadır. Bu konuda üretilen politikalar yeterli değildir. Ölüm sayıları günlük 150’lerle ifade edilmeye başladı. Biz artık bir insanımızı daha kaybetmek istemiyoruz. Adana’da halkımız korunma tedbirlerine uymaya çalışıyor ama siyasi iktidarın pandeminin bitmediğinin farkına varması ve halkımıza örnek olması lazımdır. ADAMOB bileşenleri olarak örgün eğitimi savunuyoruz ama öğretmenlerimizin aşılanması başlamadan yüz yüze eğitim başladı. Eğitimcilerin bir an önce ve hızlıca aşılanması gerekir.” diye konuştu.