Adana Şehir Hastanesi Çalışanlarıyla Kahvaltıda Buluşuldu

Adana Şehir Hastanesi Çalışanlarıyla Kahvaltıda Buluşuldu

Adana Şehir Hastanesi’nde çalışan hekimlerle BARO Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltıda  bir araya gelen Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Şehir Hastanesi yöneticileriyle yapılan görüşmelere rağmen sorunlarının çözülmediğini söyledi.

“EKSİKLERİN GİDERİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Adana Şehir Hastanesi’nde çalışan hekimlere yönelik düzenlenen ‘Sonbahar Kahvaltısı’nda hastanede yaşadıkları sorunlara değinen Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Hekimlerin çok özverili çalışmasına rağmen döner sermaye gelirlerinin yine az verildiğini, özellikle asistan hekim, uzman hekim ve hemşirelerin ekonomik açıdan mağdur olduklarını belirtti.

Güvenlik sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını da ifade eden Doç. Dr. Ökten, “Hepimizin bildiği gibi Şehir Hastanesi’nde başta yazılım sistemindeki sorunlar başta olmak üzere sekreter, hemşire ve personel eksikliği hekimlik mesleğimizi layıkıyla yapmamıza ve sağlık hizmeti sunmamıza  engel olmaktadır. Yaşanan sıkıntıları gerek yöneticilerle görüşerek, gerek yazılı olarak ifade ederek, gerekse basın açıklamaları yaparak defalarca dile getirdik. Ama maalesef halen bir çözüme kavuşmuş değiliz. Bu da bizleri mutsuz etmektedir.  Şu an Adana Şehir Hastanesinde çalışan hekimler, hemşireler, teknisyenler  ve personel mutsuz, huzursuz ve depresif bir şekilde çalışmaktadır. Hekim sorunları ile yapacağımız toplantılara başhekimlik tarafından toplantı salonu verilmemektedir. Asistan hekimler yeterince eğitim alamamaktadır. Bütün sorunlara karşın Tabip Odası olarak bizler her zaman meslektaşlarımızın yanınızdayız. Birlikteliğimizle sorunlarımızın üstesinden gelebileceğimize inancım tamdır.” Dedi.

“BİRLİKTELİK HEPİMİZE İYİ GELDİ”

Hastanelerde çalışan hekimlerin yoğun iş yükü olduğunu, yalnızlaştırılarak bir birinden koparıldığının da altını çizen Başkan Doç. Dr. Ökten, “Hekimler çalıştıkları hastanelerde bir birini göremez olmuştur. Sonbahar kahvaltısı adı altında bir araya gelip, hem istişarede bulunmak hem birbirimizle kaynaşmak hem de ailelerimizle tanışarak sorunlarımızı unutup, beraberce keyifli bir haftasonu geçirmek istedik. Bu birlikteliğin hepimize iyi geldiğini gördük. Bu tarz etkinliklerimizi kurduğumuz klinik temsilcileri ve sosyal komite ile bir birimizle iletişime geçerek çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştireceğiz.” Diye konuştu.

Hekimler güzel bir günde birlikte olmanın keyfini çıkararak bol bol sohbet etme şansı yakaladı.