Adana Tabip Odası 2018 – 2020 Dönemi Seçimi 29 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi.

Adana Tabip Odası 2018 – 2020 Dönemi Seçimi 29 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi.

Adana Tabip Odasının 2018 – 2020 döneminde Prof. Dr. Ahmet Hilal  başkanlığındaki yeni liste görev yapacak.

Adana Eczacı Odasında Dr. Necmi Çekin’in divan başkanlığında Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasının ardından TTB Merkez Konsey üyesi Dr.D.Yaşar Ulutaş  açılış konuşması ile gerçekleşen genel kurul sonrası yapılan seçim sonucu Prof. Dr. Ahmet Hilal’ın başkanlığındaki Etkin Demokrat Hekimler Gurubunun listesi kullanılan 417 oy ile yeni dönemde de görev yapacak.

TEK LİSTE OLMASINA RAĞMEN 417 HEKİM OY KULLANDI

Tek liste ile gidilen seçim sonucu 2018 – 2020 dönemi Adana Tabip Odası başkanlığını yürütecek olan Prof. Dr. Ahmet Hilal, yaptığı açıklamada “Tek liste ile yaptığımız halde 417 üyemiz sandığa gelerek oy kullanmıştır. Kendilerine ve bu zor dönemde kurullarımızda görev almayı kabul eden tüm hekim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepimizin bildiği şeyleri tekrar etmek istemiyorum. Ancak biliyoruz ki hukukun olmadığı, insan haklarının önemsenmediği, yaşamın değil ölümün kutsandığı yerlerde “sağlıklı insan” olmaz. İstediğiniz kadar lüks hastaneler son model teknolojiler getirin sağlıklı insanın tanımı olan “fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik halini” sağlayamazsınız. Bu nedenle bizi siyaset yapmakla eleştirenlere; sağlığın siyasetini yapmaya devam edeceğimizi söylemek istiyorum” dedi.

“TÜM HEKİMLERİN YANINDA OLACAĞIZ”

İktidarın TTB ve Tabip Odaları konusunda ki düşüncelerinin düşmanca olduğunu bildiklerini, ele geçiremedikleri tüm meslek örgütleri ve kurumlar gibi tabip odalarını da parçalamaya, etkisiz hale getirmeye çalıştıklarını gördüklerini de söyleyen Prof. Dr. Hilal, “Birinci basamak ASM’lerden üniversitelere, iş yeri hekimlerinden işinden atılan hekimlere, mesleğinden ihraç edilenlerden ataması yapılmayan genç meslektaşlarımıza kadar tüm hekimlerin sesi olmaya çalışacak ve her zaman yanlarında olacağız. Bizim yanımızda olan tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Prof. Dr. Ahmet Hilal başkanlığında Adana Tabip Odası’nda yeni dönemde Dr. Ali İhsan Ökten, Dr. Ayşe Nur İzol Torun, Dr. Ergün Vijdan, Dr. Gürsel Özgür, Dr. Muhsin İnal ve Dr. Mürşit Enis Akyüz görev yapacak.

Genel kurula CHP Milletvekili A. Adayı Güven Boğa, TMMOB İKK Sekreteri,  TMMOB’a bağlı oda başkanları, SES Adana Şube Başkan ve yöneticileri, Eğitim Sen Adana Şube Başkanı, Genel Sağlık İş İl Temsilciliği ve Halk Evleri destek verdi.