Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş,  Adana Tabipler İlkokulu Öğrenci ve Öğretmenlerine Pandemiyi Anlattı

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Adana Tabipler İlkokulu Öğrenci ve Öğretmenlerine Pandemiyi Anlattı

 

Adana Tabipler Odası İlkokulu Müdürü Ertuğ Durukan, müdür yardımcıları ve öğretmenleri ile pandemi üzerine bilgi paylaşımı yapan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Selahattin Menteş, 4. Sınıf öğrencilerine Kovid-19 pandemisi, korunma yolları ve aşı üzerine interaktif konferans verdi.

 

MÜDÜR DURUKAN, “ÖĞRENCİLERİMİZİN YAŞAMLARINA DOKUNUYORUZ”

Konferans öncesi konuşan Adana Tabipler Odası İlkokulu Müdürü Ertuğ Durukan, “Yüz yüze eğitimin başlamasıyla pandemiden korunma tedbirleri nedeniyle sorumluluğumuzun bilincinde olarak öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimizin yaşamlarına dokunuyoruz. Öğrencilerimizin toplumumuzda saygın bir yerde olmaları için yoğun çaba sarf ediyoruz. Öğretmenlerimizin hepsinin aşıları tamamlanmıştır. Günümüzde hijyenin önemi, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları olmazsa olmazımızdır. Pandemi ve çözüm yolları konusunda bize ve öğrencilerimize güncel bilgilendirmelerinden dolayı Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş ve okulumuzun yapımında emeği geçmiş tüm hekimlere şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

UZM. DR. MENTEŞ “ÖĞRENCİLERİN HEPSİ PANDEMİ SAVAŞÇISI”

Okulların yüz yüze eğitime başlaması üzerine pandemiden korunma tedbirleri konusunda farkındalık yaratma amacıyla bir araya geldiklerini söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, genç öğrencilere,  “Şimdiye kadar hep büyüklerinize pandemiyi anlattık ama asıl anlatmamız gereken sizlersiniz. Sizler ile birlikte bu hastalığı yeneceğiz.  Bana göre sizler artık birer pandemi savaşçısısınız. Pandemi ile baş etmenin birinci kuralı temizliğinize dikkat etmeli, iyi beslenmelisiniz. Arkadaşlarınızla mesafenizi iyi koruyarak mutlaka maske takmalısınız. Maske sizi sadece koronavirüsten değil normal mevsimsel gripten de korur. Sizlere anlattığım her şeyi büyüklerinizle paylaşın. Umudumuz sizlersiniz” dedi.

KENDİNİZİ FARKLI ALANLARDA DA GELİŞTİRİN

  1. Sınıf öğrencilerinin ilgiyle izlediği etkinlikte hekimliğin bir meslek değil, bir yaşam biçimi olduğunu söyleyen Başkan Uzm. Dr. Menteş, “Biz hekimler hastaları iyileştiriyor onları sağlıklarına kavuşturuyoruz ama en kutsal mesleklerden birisi de aslında öğretmenliktir. Öğretmenlerimizin sizlere verdiği eğitim sonrası hepinizin çok güzel yerlere gelmesi bizler için gurur kaynağı olacaktır. Ayrıca burada öğretmenlerimizin eksiksiz aşılı olması beni çok mutlu etti. Öğretmenlerimize de bu konuda topluma öncü oldukları için teşekkür ederim” dedi. Öğrencilerin merak ettiği pandemi, grip, kanser gibi hastalıkların neden oluştuğu?, tedavisi ve korunmada yapılması gerekenlerin neler olduğu? gibi sorulara yanıt verilmesinin ardından Okul Müdürü Ertuğ Durukan, Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş’e okulun revir, spor salonu, kids stem studıo, mental aritmetik, robotik kodlama ve müzik atölyesi sınıflarını gezdirerek tanıttı.

Verdiği bilgilerden dolayı Uzm. Dr. Menteş’e çiçek takdim edildi.