Adana Tabip Odası’ndan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne Ziyaret

Adana Tabip Odası’ndan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne Ziyaret

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Genel Sekreter Dr. Erhan Özeren, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hilal ve Uzm. Dr. Selahattin Menteş, hem ‘hoşgeldiniz’ demek hemde sağlık konularında istişarede bulunmak için Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İbrahim Ethem Özsoy’u ziyaret etti.

DOÇ. DR. ÖKTEN, “SAĞLIKTA EN BÜYÜK SORUN ŞİDDET”
Genel Sekreter Op. Dr. Özsoy’a yeni görevinde başarı dileklerini ileterek ‘hayırlı olsun’ demek ve tanışmak için ziyarete geldiklerini ifade eden Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, yaptığı açıklamada “Biz hekimlerin sorunlarını size aktarmak ve birlikte çözüm bulma amacındayız. Hekim arkadaşlarımızla birlikte nasıl daha iyi şartlarda çalışırız, nasıl daha iyi hizmet veririz? Onun gayesindeyiz. Son dönemlerde hasta sayısı arttığı gibi ameliyat sayısı da arttı. Biz hekimlerin üzerinde çok yoğun iş yükü var. En önemli sorunumuz tüm Türkiye’de yoğunlaşan şiddettir. Sağlıkta şiddet mutlaka önlenmelidir. Bunu önlemenin bir yolu ceza yasasının değişmesi ve cezaların arttırılmasıyla olur. Cezalar artarsa caydırıcı olacağını düşünüyoruz.” diye konuşan Başkan Doç. Dr. Ökten, ayrıca geçici görevlendirmelerin fazlalığının hekimlerde yarattığı sorunlar, ASM’lerde gebe tahlilleri istendiğinde bunun sisteme gebe olarak girilmesinin yarattığı sıkıntılar, adli muayenelerde hekimlerin yaşadığı sorunlar ve Hekimevi sorununun çözülerek yeniden açılması için Genel Sekreter Op. Dr. Özsoy’dan destek istedi.

OP. DR. ÖZSOY, “SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEMENİN YOLU EĞİTİMTİR”
Adana Tabip Odası yöneticilerinin ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirten Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İbrahim Ethem Özsoy, “ Nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Bizlerde sizlerde hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın halkımızın iyi hizmet alması için çalışıyoruz. Bunun gayreti içerisindeyiz. Hasta memnuniyetini önemli buluyorum. Çabamız güzel hizmetlere imza atmak. Bunu birlikte sağlayabiliriz. Adana Tabip Odasının bizlere ilettiği sorunların bir kısmı bize de geliyor, bu konuda hekimlerimizin yararı için elimizden geleni yapacağım. Ben bir yönetici olarak bazı kuralların dışına çıkmamak kaydı ile hekimlerimizin gönlünü nasıl alabilirim, nasıl iyi hizmet verdirebilirim buna bakıyorum. Hekime şiddeti doğru bulmadığım gibi önlenmesini ben de istiyorum. Sağlık çalışanlarımızın gelen hastalara davranma biçimi hakkında eğitimler verilmesinin şiddeti önlemede faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi.