ADANA TABİP ODASI’NDAN BARO’YA GEÇMİŞ OLSUN VE TEBRİK ZİYARETİ

ADANA TABİP ODASI’NDAN BARO’YA GEÇMİŞ OLSUN VE TEBRİK ZİYARETİ

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. M. Enis Akyüz, Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun, Başkanı Av. Veli Küçük ve yönetim kuruluna “Savunma Yürüyüyor” eylemi ve sonrasında Ankara’da yaşanan polis şiddeti nedeniyle hem geçmiş olsun hem de direnişlerinin başarıyla sonuçlandırılması nedeniyle tebrik ziyaretinde bulundular.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretinden ötürü Adana Tabip Odası Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini ifade etti.

Adana Tabip Odası Başkanı Ahmet Hilal, Ankara’ya ‘Savunma Yürüyor’ yürüyüşü yapan avukatların direnişini saygıyla ve takdirle karşıladıklarını, TBB Başkanı Metin Feyziyoğlu’nun Baro Başkanlarına geçmiş olsun demeye geldiği anda yaşananları da hatırlatarak, özellikle Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ün ‘gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz” ifadelerini yerinde bulduklarını açıkladı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Ankara’ya giriş yapmak isteyen baro başkanlarımızın önce polis şiddetine maruz kaldığını, başkente girişimize izin verilmeyince oturma eylemine başladıklarını belirterek, “Birlik başkanımız Metin Feyzioğlu, bu olaylardan 27 saat sonra yanımıza geldi. O anda biz de kendisine sırtımızı dönerek tepkimiz ortaya koyduk. Tüm çabamız aslında sadece ve sadece barolar için değil, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı içindir. Sizlere de bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret esnasında Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş ile Adana Barosu mensuplarından Av. Erşan Şayan da hazır bulundu.