ADANA TABİP ODASI YÖNETİM KURULU HAFTALIK DEĞERLENDİRME RAPORU

ADANA TABİP ODASI YÖNETİM KURULU HAFTALIK DEĞERLENDİRME RAPORU

ADANA – OSMANİYE TABİP ODASI YÖNETİM KURULU HAFTALIK DEĞERLENDİRME RAPORU

Sevgili Arkadaşlar,

Daha önce duyurduğumuz gibi sizlere her hafta sonu Cuma günleri hafta boyunca yaptığımız çalışmaların-etkinliklerin bir raporunu sunacağız.

Bu konuyla ilgili bilgilendirmeleri aşağıda okuyabilirsiniz.

Genel olarak Başkent ve Çukurova Üniversitesi haricinde hastane ziyaretlerimizi tamamladık.
Önümüzdeki hafta ilçe hastaneleri ziyaretlerimiz olacak ve komisyon toplantılarına başlayacağız.Komisyon çalışmaları bizim için çok önemli. Hekim arkadaşlarımdan olabildiği kadar komisyonlara katılmalarını ve katkı sunmalarını istiyorum. Komisyonlarda sadece rutin toplantılar yapılmasını değil bize yol gösterecek, önümüzü açacak, sorunlarımızın çözümüne yönelik farklı düşünce ve farklı çalışmalar  bekliyorum.
Bu hafta sonu öğrenci kolumuz Tuzla’da geçici işçi olarak dışarıdan gelen işçi, aile ve çocuklarına sağlık taraması yapacaklar. Bunların sonuçlarını daha sonra kamuoyuna ve sizlere duyuracağız.

*14 Mayıs- Yönetim Kurulu toplantısından sonra  Üyemiz Dr. Orhan Şen’in “HERŞEYE RAĞMEN” başlıklı engelliler yararına düzenlediği fotoğraf sergisine katıldık.

14-18_mays

*15 Mayıs- Gaziantep’te bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan’ı anmak, toplumun tüm kesimlerinde  ve sağlık alanında ardı arkası kesilmeden süren şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla 2.oturma eylemimizi  Ç.Ü. Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde hekimler ve  diğer sağlık çalışanlarıyla birlikte basın açıklaması ve 15 dakikalık oturma eylemi yaparak protesto ettik.

14-18_mays_2

*16 Mayıs – Dr.Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr.Bülent Demirberk’i Ziyaret

14-18_mays_3

*16 Mayıs – Özel Metropark Hastanesi Başhekimi Dr.Yaşar Ergören’i Ziyaret

14-18_mays_4

*17 Mayıs – Özel Ortadoğu Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Halis Bayrak’ı Ziyaret

14-18_mays_5

*17 Mayıs – Özel Metro Hastanesi Başhekimi Dr.Mecit Uncu’yu Ziyaret

14-18_mays_6

Başhekimlerle yapılan görüşmelerde ana konumuz, hekim sorunları, hekim-oda işbirliğini nasıl sağlarız konusu oluşturuyordu. Bu amaçla TTB veya odalar nedir? Ne iş yaparlar? Hekimlerimiz odalardan neden uzak? Hekim-oda organik bağlantısını nasıl sağlarız? üzerine bir sunum hazırladığımızı, bu sunumu önümüzdeki günlerde yine tüm hastanelerde hekim arkadaşlarla paylaşmak istediğimizi, her hastaneden seçimle temsilci  seçmek istediğimizi bunun için bizlere yer, zaman ve iletişim konusunda yardımcı olmalarını istedik. Yine her hastaneden hekim arkadaşlarımız için dinlenme-toplantı odası ve tabip odası için pano taleplerimizi ilettik.

Tüm Hekim Arkadaşlarımıza Sevgi ve Saygılarımla,

Dr.Ali İhsan ÖKTEN
        Başkan