Çocuklarımız’ın Düzenleyeceği Resim Sergisi İçin Başvurular Başlamıştır

Çocuklarımız’ın Düzenleyeceği Resim Sergisi İçin Başvurular Başlamıştır

14 MART TIP HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE ÇOCUKLARIMIZ’ IN DÜZENLEYECEĞİ RESİM SERGİSİ DÜZENLENECEKTİR…..

Sevgili Arkadaşlar,

Çocuklarımız duygularını oyun oynarken ya da aile bireylerinin katıldığı bir hikaye, okuma saatinde sordukları sorularla açığa vurabilirler veya o gün hangi olaylara çok sevindi veya üzüldüler kimlere öfkelendiler bunları ifade etme biçimleri RESİM ÇİZMELERİ’dir.

ÇOCUKLARIMIZIN RESİM ÇİZMELERİ; Beyaz bir kağıt, suluboya ya da pasteller, kaliteli ve bol renkli olmak şartıyla çocuğun sağ ve sol beyin, kas ve motor sistemini çalıştırmakla kalmaz, sıkıntılarını açığa vurmasını, güçlü bir konsantrasyona kavuşmasını, daha mutlu ve özgüvenli bir birey olmasını kolaylaştırdığını bilen bizler yani Adana Tabip Odası olarak; 14 Mart 2014 Tıp Haftası Etkinlikleri’nde çocuklarımıza verdiğimiz önemi müzikle uğraşanlar dışında RESİM ÇİZME yönünde de hekim arkadaşlarımızın çocuklarını da unutmadık ve onların çizecekleri resimlerle bu yılda 3. RESİM SERGİSİ’ni yapmayı planlamış bulunmaktayız..

Çocuklarımızın çizeceği RESİMLER’in konusu, anne ve babalarının hekim olmalarından dolayı “çocuklarımızın hekimlere ve sağlık ortamına kendi çocuksu duygu ve düşünceleri ile bakış açılarının RESİMLERİNE yansımasını” sağlamak olacaktır.

Resimler A-3 Kağıdına yapılacaktır. Kara kalem, sulu boya, pastel, kuru boya şeklinde serbest olarak yapılacaktır. Resim sergisine 7-15 yaş grubu (ilköğretim çağı) çocuklarımız katılabileceklerdir.

Resim sergisi; Çocuklarımız için düzenleyeceğimiz Müzik programının yapılacağı (aynı gün) 8 Mart 2014 Cumartesi günü saat 15.00’da Adana Çukurova Bil-fen Okulları’nda düzenlenecektir.

Bu nedenle konu ile ilgili A-3 kağıdına çizilmiş resimleri, hekim arkadaşlarımızın çocuklarının isimleri, anne-baba isimleri ve kısa bir özgeçmişlerini (ayrıca resim özgeçmişi de dahil) Adana-Osmaniye Tabip Odası’na bizzat gelerek ve/veya göndererek 5 Mart 2014 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar bizlere ulaştırmaları rica olunur..

Adana Tabip Odası
Sosyal Etkinlikler Komisyonu