Ekim Ayı Sosyal Etkinliği: Geziyoruz…

Değerli Meslektaşlarımız;

Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlikler Komisyonu’nun Ekim ayı sosyal faaliyeti olarak kısa bir hafta sonu tatili ile stres atmayı planladık. Bunun için yakın olması ve mistik havası nedeni ile Kapadokya turu seçildi.

Kapadokya turunda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

İletişim:
Dr. Cem Kaan PARSAK    (506)-608-38-88

ADANA TABİP ODASI
SOSYAL ETKİNLİK KOMİSYONU

—                

KAPADOKYA TUR PRAOĞRAMI

1. GÜN / 16 EKİM 2010 CUMARTESİ
Saat 07:00 de buluşma ve Kapadokya’ya hareket. Kapadokya bölgesinde ilk durağımız derinliği 90 metre civarında olan, ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı 20.000 kişinin yasayabileceği Derinkuyu Yer altı Şehri. 7 katlı bu muhteşem yapıyı gördükten sonra mistik bir yapıya sahip ve şarapları ile ünlü olan Ürgüp ilçesine gidiyoruz. Ürgüp’te Kapadokya yöresinin meşhur şaraplarından tatmak için Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz şarap üretimi hakkında bilgilendirmenin ardından sevdiklerimize ve kendimize Kapadokya Şaraplarından satın almak için serbest zaman. Avanos’a hareket ediyoruz. Kızıl ırmağın killi topraklarından faydalanılarak yüzyıllardır islene gelen çamurun nasıl çanak – çömlek haline geldiğini göreceğiz. Alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize hareket. Konaklama ve aksam yemeği Kapadokya’da.

2. GÜN / 17 EKİM 2010 PAZAR
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Kapadokya bölgesine hareket. İlk durağımız olan Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısı ile Göreme Acık Hava Müzesi. İrili ufaklı çok sayıda kilise ile kesis yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahzenleri ile Kayalara oyulmuş Kiliseleri ile Sapelleri ile ilginç bulacağınız bu yerleri Rehberimizin anlatımı esliğinde geziyoruz. Ardından kaya oyma bir köyü olan ve 1955’e kadar yöre halkının yasadığı Zelve Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Peribacalarının hayvan seklini aldığı Dervent Vadisi’ni de gezdikten sonra göreceğimiz yerlerden bazıları Uçhisar, Ortahisar, Güvercinlik Vadisi, Pasabağları… Aksam üzeri Adana’ya hareket. Yolda verilecek gerekli molaların ardından Adana’ya varış ve gezimizin sonu.

FİYAT:
İki Kişilik Odada kişibaşı 195 TL.
Tek kişilik odada konaklama farkı 45 TL.
06-12 Yas çocuk (iki yetişkin ile) 145 TL.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
– Lüks Otobüs ile ulasım ve yolculuk sırası ara ikramlar
– 4* Peri Tower Hotel vb. konaklama
– Otelde alınacak 1 sabah kahvaltısı
– Otelde alınacak 1 aksam yemeği
– Bizim Ev Restaurant’ta alınacak öğle yemeği
– Dede Efendi Restaurant’ta alınacak öğle yemeği
– Programda belirtilen  turlar
– Seyahat sağlık sigortası
– Profesyonel rehberlik hizmetleri