ESKİBARAJ YÜRÜYÜŞ PARKURU BÖLGESİNDEKİ AĞAÇ KATLİAMINA KORSAN DİKİM.

ESKİBARAJ YÜRÜYÜŞ PARKURU BÖLGESİNDEKİ AĞAÇ KATLİAMINA KORSAN DİKİM.

agc

Değerli Meslektaşlarım,

Son zamanlarda bildiğiniz gibi Eski  Baraj’da ağaçlar Yüreğir Belediyesi tarafından inşaat yapılması amacıyla kesilmişti. ÇETKO Başkanı ve Adana-Osmaniye Tabip Odası Çevre komisyonu başkanı bu alanın tekrardan ağaçlandırılmasını sürekli olarak talep etmiş ancak bu talepler hep göz ardı edilmiş ve kulaklar tıkanmıştır.

Bu nedenle ADANA HALKI ve BİZLER FİDANLARIMIZ İLE GELECEĞİZ ! sloganıyla ve 31 Mart Cumartesi günü saat 07.30’da Eski baraj mevki regülatör köprü bölgesini ağaçlandıracağımızı duyurmuştuk.

Barışın, kardeşliğin, uzun yaşamın sembolü olan 20 adet zeytin fidanını toprakla buluşturmak ve her hafta zeytin fidanının sayısını arttırmaya kararlı olan ÇETKO’ya Adana-Osmaniye Tabip odası olarak bizler de desteklerimizi sunduk.

Bilgilerinize sevgi ve saygılarımızla, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Dr. Nuh Demirpas
Adana-Osmaniye Tabip Odası
Genel  Sekreteri

BASINDAN;
KORSAN KESİME KORSAN DİKİM
DR. SADUN BÖLÜKBAŞI, YEŞİL ALANLAR İMARA AÇILMAMALI

Geçtiğimiz hafta Eski Baraj da bulunan asırlık okaliptüs ve çınar ağaçlarının Yüreğir Belediyesince korsan bir şekilde kesilmesine tepki gösteren Çevre ve Tüketici Koruma Derneği (ÇETKO) üyeleri aynı yere zeytin fidanı ve çam ağacı dikti

Sabah erken saatlerinde bir araya gelen ÇETKO ve Adana Tabip Odası Çevre Komisyonu Başkanı Dr. Sadun Bölükbaşı ve üyeleri ile Adana-Osmaniye Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuh Demirpas, Etkin Demokrat Hekimler Grubunun Başkan Adayı Dr. Ali İhsan Ökten ve hekimler özenle temizledikleri alana sembolik olarak yirminin üzerinde zeytin fidanı ve çam ağacı ekip, etrafını taşlarla çevirerek can suyu verdiler.

Grup adına burada açıklama yapan ÇETKO ve Adana Tabip Odası Çevre Komisyonu Başkanı Dr. Sadun Bölükbaşı,”Adanamızın adeta oksijen deposu olan bu alandaki okaliptüs ve çınar ağaçlarının kesilerek yerinin imara açılmasını anlamsız buluyoruz. Yeşil alanlar imara asla açılmamalı. Ağaçları kesen Yüreğir Belediyesine inşaat yapmak istediği alanı yeniden ağaçlandırmasını talep ettik. Ancak bu talebimize kulak tıkandı. Biz de bu alanı yeniden ağaçlandırmak üzere barışın, kardeşliğin ve uzun yaşamın sembolü olan 20 adet zeytin fidanı ve çam ağaçlarını toprakla buluşturduk.  Bu gün itibariyle her hafta zeytin fidanı sayımızı arttırarak bu alanı eski haline döndüreceğiz. Yüreğir Belediye Başkanı Sayın Çelikcan’ı da fidanları ile halkın yanında olmaya ve diktiğimiz fidanlara sahip çıkmaya davet ediyoruz. Her hafta Cumartesi günleri buraya gelerek fidanlarımızın sayısını arttıracağımız gibi onları sulayarak bakımlarını da yapacağız” diye konuştu.

 

agc1

 

 agc2