Geleneksel 7.Futbol Turnuvası Başlıyor

Geleneksel 7.Futbol Turnuvası Başlıyor

Sayın Üyemiz,

Adana Tabip Odası Geleneksel 7. Futbol Turnuvası başlıyor. Takım listeleri son teslim tarihi 20 Ocak Çarşamba günü olup 24 Ocak Pazar günü turnuvalar başlayacaktır.

Adana Tabip Odası
Sosyal Etkinlik Komisyonu

ADANA TABİP ODASI
GELENEKSEL 7. FUTBOL TURNUVASI KURALLARI

1. Turnuvaya başvuran takımlar 12 (oniki) oyuncudan oluşacaktır. Takımlar 12(oniki) Tıp Hekimi(il dışından olabilir) veya 10(on) Tıp hekimi ve 2(iki) Tıp hekimi olmayan sağlık çalışanından(30 yaş üzeri olacak,nufus cüzdanı ve çalıştığı işyeri resmi kimlik kartını ibraz edecek) kurulu olacaktır. Oyuncular başvuru esnasında çalıştıkları yer ve kimlik bilgilerini ibra edecektir. Başvuru sırasında takım isimleri ve takım kaptanları da bildirilmelidir.
2. Maç boyunca her takım 6 kez oyuncu değiştirebilecek ve çıkan oyuncu tekrar girebilecektir.
3. Maçlar yirmibeşer dakikalık iki devre halinde oynatılacaktır.
4. Takımlar listelerinde bulunan tüm oyuncuları müsabakalarda oynatabilir. Takım listesinde ismi olmayanlar müsabakalara katılamaz.Takım listesinde ismi olmayan oyuncu oynattığı tespit edilen takım turnuvadan ihraç edilir.
5. Başvuruda belirtilen kaptanlar takımdan sorumlu olacaktır.
6. Maçlar sırasında yumuşak tabanlı halı saha ayakkabısı kullanılacak ve mümkünse her takım kendisine ait forma ile mücadele edecektir.
7. Maç, saatinde başlar ve 10 dakika içerisinde gelmeyen takıma mağlup statüsü uygulanır. Bu maçın skoru gruptaki en farklı skor ile aynı olacak şekilde belirlenir.
8. Takımın sahaya çıkması için en az 5 oyuncunun halihazırda bulunması koşulu aranır. Geri pasta kaleci elle müdahale etmeyecektir.
9. Aynı maç içinde 2 sarı kart gören oyuncu kırmızı kart görür.
10. Kırmızı kart gören oyuncu maça devam edemez ve bir sonraki maçta yer alamaz. Kart cezaları turnuva boyunca tüm aşamalar için geçerlidir.
11. Eleme müsabakalarında eşitlik olması durumunda penaltı atışlarına geçilir. Penaltı atışlarında takımlar seri olarak 5 er atış kullanırlar. Bu atışlar sonucunda eşitlik devam ederse eşitlik bozulana kadar sıra ile atışlara devam edilir.
12. Herhangi bir nedenle ertelenen maçlar program dışı en kısa zamanda tekrarlanacaktır.
13. Turnuvaya katılan takımlar 2(iki) grup(A ve B) halinde mücadele edecekler.Grup maçlarından sonra her gruptan ilk 4(dört) takım bir üst tura çıkacaktır.Bundan sonra çeyrek final,yarı final,3.lük-4.lük maçı ve final maçı oynanacaktır.
14. Maçlar Şirin Halı Saha’da ( Tlf:2332320) oynanacaktır. Katılım ücreti takım başına 400(dörtyüz) tl.dir. Her takımın ilk maçında ücretin tamamını ödemesi gerekmektedir.
15. Başvuru için son tarih 20.01.2016 olup başvuruların Organizasyon Komitesi aracılığı ile yapılması gerekmektedir.
16. Turnuva 24.01.2016 tarihinde başlayacaktır. Oyuncu listelerinizi en geç 20.01.2016 tarihine kadar Mail yoluyla Dr.Yusuf KARATAŞ veya Dr. Ömer EŞKİ’ye göndermeniz ya da ilk maçınızdan önce elden teslim etmeniz gerekmektedir.
17. Turnuvaya katılan tüm takımlar kuralları kabul etmiş sayılırlar.

TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ…

ADANA TABİP ODASI SOSYAL ETKİNLİK KOMİSYONU

ORGANİZASYON KOMİTESİ

Dr.Yusuf KARATAŞ ykarataş@cu.edu.tr – 0 533 4591289
Dr.Ömer EŞKİ dr.omereski@hotmail.com – 0 532 4099914

NOT: Turnuvada tüm katılımcılara sertifika,1.,2.ve 3. olan takımlara kupa ve madalya verilecektir.

SPOR BARIŞ VE DOSTLUKTUR.