Hekimlerin Doğa Aşkı

Hekimlerin Doğa Aşkı

Adana Tabip Odası ‘Cumhuriyet Gezisi’ adı altında Adananın coğrafi ve tarihi güzelliklerini hekim ve ailelerine tanıtıyor.

Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve organizasyonun sorumlusu Uz. Dr. Selahattin Menteş önderliğinde düzenlenen Cumhuriyet Gezisinde hekim ve aileleri doğa ile başbaşa güzel bir gün geçirdi.

ADANA’NIN TARİHİ VE COĞRAFİ GÜZELLİKLERİ GEZİLDİ

Geziye ilişkin açıklama yapan ATO YK Üyesi Uz. Dr. Selahattin Menteş, “Biz hekimler yoğun iş stresinden ve ağır ülke gündeminden biraz uzaklaşıp hep birlikte rahatlamak, ailece kaynaşmamızı artırmak için böylesi bir etkinlik düzenledik. Amacımız; ilimizde yaşayan hekim arkadaşlarımıza, eşlerine ve çocuklarına Adanamızın coğrafi ve tarihi güzelliklerini göstermek. PRODOS grubundan profesyonel destek alarak düzenlediğimiz bu gezide meslektaşlarımız ailece Karaisalı’da topluca yapılan kahvaltının ardından Kapukaya Kanyonunun büyüleyici eşsiz güzelliğinde 7.5 KM. Yol katedilmesinin ardından doğa harikası Yerköprüye vardı. Varda(Alman) köprüsünün incelenmesi, bol bol fotoğraf çekilmesi, ve tarihi köprü hakkında bilgilerin alınması ile Karaisalı Karacaoğlan parkında kurulmuş mangallarda pişirilen Adana Kebaplarını esen rüzgarın serinlettiği çevreyi izleyerek yediler. Düzenlenen çeşitli oyunlara eşlik eden hekimlerin gösterdiği performans izleyenleri büyülerken, hekim meslektaşlarımız ve aileleri farklı bir gün yaşamanın mutluluğuyla Adana yolunu tuttular.” Diye konuştu.

Cumhuriyet Gezisi her yıl geleneksel olarak düzenleneceği, hekim ve doğa aşkına devam edileceği bildirildi.