Küba Gezisi Tur Programı

Küba Gezisi Tur Programı

Sayın Üyemiz;

Adana Tabip Odası 28 Nisan – 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında Geleneksel 4.Küba Gezisi düzenlemektedir. Katılmak isteyen hekimlerimizin
Dr.Ömer Eşki’yi (532-409-99-14) aramaları rica olunur.

ADANA TABİP ODASI
28 NİSAN-8 MAYIS 2016
GELENEKSEL 4.KÜBA TUR PROĞRAMI

 image001
image003
image005

BATI & ORTA KÜBA GEZİSİ 4 GECE HAVANA & 2 GECE TRİNİDAD & 2 GECE VARADERO

1.Gün 28-29 NİSAN CUMA

İSTANBUL -MOSKOVA -HAVANA
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde,28 NİSAN saat 22:30’de buluşma ve giriş işlemlerinden sonra,29 NİSAN saat 01:55 ’de AEROFLOT SU2135 sefer sayılı uçağı ile hareket. Yerel saatle 05:20’de Moskova ’ya varış. Uçak değişiminden sonra 07.10’da AEROFLOT’un SU0150 sefer sayılı uçuşu ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket. Yaklaşık 9 saatlik bir uçuştan sonra Küba saati ile 12:35’te Havana’ya varış. Havaalanında karşılanmamızın ardından Otelimiz Nacional e transfer. Akşam yemeğimiz otelde.

2. Gün 30 NİSAN CUMARTESİ

HAVANA
Sabah kahvaltısından sonra tam günlük panoramik Havana şehir turu için otelden ayrılacağız. Etkileyici tarihinin yanında Dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana’yı tanımaya yönelik şehir turu gerçekleştirilecektir. Turumuz, modern Havana’dan başlar, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado ve Miramar Bölgesi’nden geçer ve dünyaca ünlü Devrim Meydanı’nda ilerler. Tarihçilerin dünyadaki en güzel Üç Mezarlıktan biri olduğu söylenen Colomb Mezarlığını ziyaret ediyoruz. Morro Kalesinin den görüntü almak için ilerlerken Devrimciler parkında Atatürk ün Büstünü ziyaret ediyoruz . Capitolio Binası’ndan başlayarak Central Park ve Opera Binası görülür. Hemingway in Dünyaca meşhur Daiquri sini Florita barda onun Bardaki Bronz heykeliyle yudumluyoruz. Sonrasında Obispo Caddesi boyunca gezdikten sonra Eski Havana’nın Kolonyal tarzı meydanları karşınıza çıkacaktır. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli mekânları ve eski sokakları gezilirken çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar sizlere el sallayabilir. Kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Öğle yemeğini yine Heming way meşhur Mojitosunu içtiği LABudequita del Medio Restourant ta alıoruz. Havana Club Rom üretim süreci hakkında bilgi edinmek ve Rom içkisini tatmak için Havana Club Rom Müzesi ziyaret ediyoruz. Gün boyunca sürecek gezinin ardından otele dönüşümüz Klasik Amerikan arabalarıyla gerçekleşecek .Akşam yemeği için lobide buluşup La Mina Restorana geçiyoruz. Daha sonra misafirlerimizle meşhur Tropicana gösterisini izleyeceğiz, ardından geceleme otelimizde olacaktır.

Akşam Programı için 20:30 lobide Buluşuyoruz.
Tropicana Show 1959 yılında devrime kadar Tüm Dünya jet sosyetesini ağırlamış, sahnesinde dünyanın en ünlü müzisyenleri çıkarmış Küba deyince akla gelen ilk gece kulübüdür. Küba’nın Turizm e açılmasından sonra 150 Tropıcan dans okulu dansçılarının Showlarını sergilendiği bu kulüp, Turistlerin en gözde mekânıdır.

3.Gün 1 MAYIS PAZAR

HAVANA VİVA CUBA
30 Nisan – 1 Mayıs gecesi her yıl Küba’da çok özeldir. Hazırlıklar yapılır, sokakta gezerler ve Marşları yeri göğü inletir. Kübalılar, işçi bayramının gelmesini sabırsızlıkla ve mutlulukla bekler. 1 Mayıs arifesi en az 1 Mayıs günü kadar eğlencelidir. Sabah 5:30 da Kalkar Kahvaltı paketleri alındıktan sonra 1 Mayıs Bayramı’nın büyük bir coşkuyla binlerce işçi tarafından kutlandığı Devrim Meydanı’na yürüyerek eşlik ediyoruz. Burada kutlamalara dahil olup, insan denizinde bir damla oluyor, Küba halkının en büyük bayramını biz de yerinde yaşıyoruz. Kortej Öğle saatinde dağılmasıyla Otelimize dönüyoruz.

Öğleyin saat 2 de Eski Amerkan Klasik arabalarla 3 saatlik gezimizi miramar bölgesinde yapacağız.Akşam saat 8 de yemek için buluşuyoruz ve Akşam yemeğini Cafe Tabernada alıyoruz.

RESTOURANTE CAFE TABERNA &BUENAVİSTA SOCIAL CLUB
Havana Şehrine geldiğinizi hissettirecek Şehrin Eski havana kısmına gidiyoruz. Buenavista Socıal Club Müzisyenlerinin sahne aldığı güzel salsa müzikleri eşliğinde leziz deniz ürünleri içeren menüsüyle , eşsiz Küba Romun dan yapılmış Kokteylleri tatma zevkine varacağız .

4. Gün 2 MAYIS PAZARTESİ

HAVANA-PINAR DEL RİO
Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.30’da otelden ayrılıyoruz; adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı Unesco tarafından Dünya Koruma Mirası Listesine alınmış Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer “ dediği vadinin tam gün yapılacak Pinar del Rio ve Vinales Turumuzda, önce tütün tarlaları (Montesinos Çiftliği) ziyaret edilerek ve. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgileneceğiz.
Pinar del Rio’daki Tarihi Puro Fabrikası’nı ziyaret edilecektir.
Cueva del Indio Mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Öğle yemeğimizi bura İndian Cave Restoran’ında alacağız. Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel bir doğa ortamda “Mogote” üzerinde Leovigildo Gonzalez tarafından çizilmiş devasa bir yağlı boya tablo sizleri şaşırtacak. Son olarak rastgele seçeceğiniz bir yerli aileyi misafirliğe gidiyoruz ve onlarla sohbet ediyoruz. “Los Jazmines” tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Havana’daki otelimize geri dönüyoruz.
Akşam yemeği el tocororo resturant da alıyoruz.

5. Gün 3 MAYIS SALI

HAVANA –TRİNİDAD
Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.00’da özel otobüsümüz ile Matanzas Bölgesine hareket ediyoruz ,ilk olarak Cienfuegos’da İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos’da kentine gidiyoruz. Tarihi Thomas Terry Tiyatrosu ve harika manzarası ile De Vale Sarayı görüldükten sonra zamanın durduğu şehir TRİNİDAD ’ a devam ediyoruz.

DE ZAPATA KÖRFESİ &DOMUZLAR KÖRFEZİ & DEL TESORO GÖLÜ BOTLA DOĞA GEZİSİ

Küba da ki vahşi doğayı görmek isteyenlerin ziyaret ettiği Zapata körfezine gidiyoruz. Ziyaretimize Küba daki Timsahların yaşam bölgesi olan Del Tesoro gölünde bulunan timsah çiftliği ziyaret ediyoruz. Belgesellerde Küba da ki balık avcılığına ve doğal yaşamın çekildiği Del Tesoro Gölünde özel olarak gezeceğimiz botlarla 1 saatlik göl gezimiz esnasında dünyanın en küçük Küba sinek kuşlarının, tropical timsah ve papağanların doğal yaşam yerlerini, Küba da bulunan 800 çeşit orkidenin yetiştiği doğal bölgede gezimize devam edeceğiz. Öğle yemeğini Cueva de los Peces restoranda alındıktan sonra Trinidad Şehrine gidiyoruz. Akşam konaklama herşey dahil otelimizde.

6. Gün 4 MAYIS ÇARŞAMBA

TRİNİDAD
Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.00’da özel otobüsümüz ile Kolonyal Trinidad’ı gezerek UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu şehri yakından tanıma fırsatınız olacaktır. Alışveriş için Chichi Ailesi’ne ait ve 300 senedir yöresel hediyelik imalatı yapan Alfarero Evi’ne gidilir. Gezimiz esnasında kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evler seyredeceğiz. Çok popüler olan sallanan koltukları, evlerde bulunan değerli ahşaptan mobilyaları ve misafirperver Trinidad halkı sizi keyiflendirecek… Taş sokaklarında yürürken eski zamanlarayolculuk yaptığımızı hissedeceğiz. Tur sırasında, Şehir Müzesi (Cantero Müzesi), Plaza Mayor ve Santisima Trinidad Katedrali görülecek yerler arasında yer alıyor. Siz değerli misafirlerimizi canlı müzik eşliğinde Trinidad’a has ve tarihi bir kokteyl olan Canchanchara içmeye davet ediyoruz. Varışımızda otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Herşey dahil olarak konaklayacağımız otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyenler yemek sonrası müzik ve dans için Casa De La Trova’ya gidebilirler.

7. Gün 5 MAYIS PERŞEMBE

TRİNİDAD –SANTA CLARA- VARADERO
Sabah kahvaltıdan sonra saat 09.00’da çıkış işlemlerini gerçekleştirip, yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde Santa Clara turunu gerçekleştiriyoruz. Tur dâhilinde önce kahraman Ernesto CHE Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı ve heyecanla beklenen Che’nin Anıt Mezarı ve Müzesi’ni ziyaret edip sonra da kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekân olan Tren Blindado’ ya gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Varaderoya Yolculuğumuz devam ediyor.
Akşam üstü Herşey dahil otelimize giriş yapıyoruz.

8. Gün 6 MAYIS CUMA

VARADERO
Sabah kahvaltıdan sonra saat 08:30’da cayo blanco gezisi için otelden ayrılıyoruz.

CAYO BLANCO GEZİSİ:
Özel Katamaran veya özel teknelerle Cayo Blanco gezisine çıkıyoruz. Snorkeller ile dalış, Karayiplere özgü renkli denizaltı hayatını ve siyah, kırmızı mercanları görme imkânı sağlıyoruz. Katamaranla deniz gezisi, yunuslarla birlikte görme imkanı ve bembeyaz kumsalda güneşlenme olanağı sağlıyoruz.
Canlı Küba müzikleri eşliğinde öğlen yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşuyor ve gün boyunca sınırsız içki sunuyoruz.Gün sonu otele dönüş ve akşam yemeği.

9. Gün 7 MAYIS CUMARTESİ

VARADERO – HAVANA – MOSKOVA
Sabah ve kahvaltının ardından otelden saat 09:30 ayrılıyoruz. Varadero & Havana havalimanı arası 143 km .
Saat 14.25 AEROFLOT Havayolunun SU0151 sefer sayılı uçuş ile Moskova ‘ya hareket. Geceleme uçaktadır.

10. Gün 8 MAYIS PAZAR

MOSKOVA- İSTANBUL
Sabah saat 09:00 Moskova havalimanına inmiş oluyoruz.Saat 10:00 AEROFLOT SU2136 sefer sayılı uçağı ile İSTANBUL’a hareket ve 13:40 varış.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
İstanbul /Havana Gidiş dönüş Ucak biletleri
4 Gece Nacional Hotelde B.B Konaklama
2 Gece Trinidad Brissa Del Mar Hotel Herşey Dahil Konaklama
2 Gece Melia Varadero Hotel de Her şey Dâhil Konaklama
Tüm Transferler
Tüm Tur boyunca Türkçe Rehberlik .
Yarım Gün Havana Şehir Turu
Yarım Gün Trinidad Şehir Turu
Tam Gün Madrid Şehir Turu
LA Budequita del Medio Restourant ta öğle yemeği , 2 içki dahil
Florita Barda Daiquri
Tropicana gösterisi Yarım Şişe Havana Rom dahil.
Tam Gün Öğle yemekli Vinales ve Pınar Del Rio gezisi & Öğle yemeği Menü Tavuk eti . 2 içki dahil
Yarım gün KLASİK ARABALARLA 3 saat gezi
Playa Giron (domuzlar Körfezini)Öğle yemeği öncesi Küba nın en güzel Resifinde yüzme imkanı ,Domuzlar Körfesi Baskını Müze gezisi ,Öğle yemeği Cueva de los Peces restoranda: Istakoz ,timsah eti .Karides menü. 2 içki dahil
Buenavista Socıal Club , Cafe Taberna :Istakoz menülü,4 içki dahil. Canlı Küba müzikleri eşliğinde Salsa Unutulmaz Renkli gecesi Havana
CAYO BLANCO gezisi . Şnorkelle dalış ve Beyaz ada her şey dahil Öğle yemeği adada 3 saat kalış,
Akşam yemeği La Mina Restoran’da
Akşam yemeği El Toccorro Restoran’da
Yurtdışı Çıkış Vergisi (15 Tl)
Küba ayakbastı ücreti , çıkışta ödeme ( 20 € )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Otel ekstralarınız,
Rehber ,Otobüs şöförü, Bahşişleri

NOT: İlk 40(kırk)kişi belirtilen saatlerde uçacaktır.Toplam kontenjanımız 60(altmış)kişidir.Kalan 20(yirmi)kişi gidişte Moskova’dan dönüşte Havana’dan 5(beş)saat farkla uçabilecektir(Kesin olmamakla birlikte MART ayında yapılacak düzenlemeyle bu fark ortadan kaldırılabilecek; kırk kişilik grupla birlikte uçma imkanı sağlanabilecektir.)

DOUBEL ODADA KİŞİ BAŞI: 2765 €
SİNGLE ODADA KONAKLAMA: 3285 €