Vietnam-Kamboçya-Singapur Tur Programı

Vietnam-Kamboçya-Singapur Tur Programı

Sayın Üyemiz;

Adana Tabip Odası 13-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında VİETNAM- KAMBOÇYA-SİNGAPUR Gezisi düzenlemektedir. Katılmak isteyen hekimlerimizin
Dr.Ömer Eşki’yi (532-409-99-14) aramaları rica olunur.

Adana Tabip Odası
Sosyal Etkinlik Komisyonu

ADANA TABİP ODASI
13-24 MAYIS 2016
VİETNAM-KAMBOÇYA-SİNGAPUR TUR PROGRAMI
net

1.Gün 13 MAYIS CUMA

İSTANBUL – HO CHİ MİNH CİTY

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Havana  Turizm deski önünde saat 22:30 da buluşuyoruz.Türk Havayolları TK 68 sefer sayılı uçuş ile saat 00:40 da hareket. Ho Chi Minh City ye yani bildiğimiz adıyla Saygon’a saat 17:05 te varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz ve akşam yemeğinde Vietnam mutfağının egzotik lezzetleri sizlere yol yorgunluğunuzu unutturacak!

2.Gün 14 MAYIS CUMARTESİ     

HO CHİ MİNH CİTY -CU CHİ TÜNELLERİ- HO CHİ MİNH CİTY

Sabah kahvaltımızın ardından meşhur Cu Chi Tunnelsı (Cu Chi Tünellerini) geziyoruz. Toplam uzunluğu 250 kmyi bulan ve bir mühendislik harikası olan bu Gerilla tünelleri, belgesellere konu olmuştur. Zamanında içerisinde hastaneler, mühimmat depoları, banyolar ve meşhur savaşçılara ev sahipliği yapan odalar bulunan bu yapıya şaşırmaya hazır olun! Gezimizin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yedikten sonra Saygona geri dönüyoruz. Öğleden sonra, Saigonu gezeceğiz. Fransız sömürge döneminde yapılmış Tarihi Postane ve Notre Dame Katedrali, Hotel De Ville, Reunification Palace, Ben Than Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu kalabalık şehirde sizlere en farklı gelecek olan şey, binlerce hatta yüz binlerce motosiklet görmek olacaktır. Vietnam hızla gelişen bir ülke, halk da henüz turistlere çok alışmamış. Kendilerine benzemeyen yabancıları görünce yakın ilgi gösteriyor ve sizlerle birlikte fotoğraf çektirmek istiyorlar! Turumuz sonrası akşam yemeği için yerel bir restorana gideceğiz ve ardından geceleme için otelimize döneceğiz. Bugün o kadar da yorulmadık diyorsanız şehri bir de gece ışıklarında gezmenizi tavsiye ederiz. Vietnamın İstanbul u diyebileceğimiz Saygon diğer şehirlerden çok daha modern, gece hayatı çok daha renkli ve kumarhaneler her yerde.

3.Gün 15 MAYIS PAZAR

HO CHİ MİNH CİTY- MY THO – BEN TRE – CAN THO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mekong Deltası Turu için bir saat süren rahat bir otobüs yolculuğu ile deltanın büyük limanı My Thoya gidiyoruz. Vietnamın yiyecek ambarı olan bölgeye Vietnamca “Dokuz Ejder” deltası deniyor. Sebebi Mekong nehrinin denize 9 büyük koldan ulaşması. Sularla kaplı bu bölgeyi hakkıyla gezebilmek için keyifli bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Eşsiz doğa manzaralarıyla hafızalarınıza kazınacak gezimizin eminiz ki sizlere hayatınızda hiç unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak. Çin kayığı da denilen Sampanaya binerek egzotik ağaçlarla çevrili dar kanallardaki unutulmaz gezimize devam edeceğiz. Hindistan cevizi şekerlemeleri satan yerel bir imalathaneyi de gezerek turumuzu bitiriyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurant ta alacağız.

4.Gün 16 MAYIS PAZARTESİ

CAN THO – HANOİ

Sabah erkenden sular üzerinde kurulmuş Cai Rang pazarına gidip, bu pazarı “Sampan” botumuzla geziyoruz ve turumuzun sonunda Hanoi uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel Havayollarının uçuşu ile başkent Hanoi ye hareket ve varışın ardından geceleme için otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün 17 MAYIS SALI

HANOİ

Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu hareketli başkent ziyaretçilerine pek çok tarihi ve kültürel güzellik sunuyor. Görülecek yerlerin başında halkın Ho Amca dediği, Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyetinin kurucusu Ho Chi Minhin mumyasının bulunduğu Ho Chi Minh Mozalesi ve hayatının son on 10 yılını geçirdiği başkanlık sarayı ve bahçesinde yer alan kazıklar üzerine inşa edilmiş otantik evi var. Ziyaretimiz sonrası Lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif Tek Sütunlu Single Pillar Pagoda, Vietnamın ilk üniversitesi olarak kabul edilen ve 11. yüzyılda inşa edilmiş olan Temple of Literature. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurantta alacağız, öğle yemeğimiz sonrasında şehir gezimiz devam ediyor. Hoan Kiem Gölü ve romantik kırmızı bir köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağını göreceğiz. Ziyaretlerimiz sonrası Hoan Kiem Gölü ve Eski Şehir etrafında yöreye özgü tuk tuk tarzı bisikletler ile otantik bir tur gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurant ta aldıktan sonra, geceleme için otelimize geçiyoruz

6.Gün 18 MAYIS ÇARŞAMBA

HANOİ-HALONG BAY (TEKNEDE)

Erken kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve yaklaşık 4 saat sürecek bir otobüs yolculuğu sonunda Halong Körfezine varıyoruz. Hangi kelime Halong Bayın doğa mucizesini doğru anlatır; belki de hepsi yetersiz. Kireçtaşıdan oluşan 3000e yakın adacığın “Tonkin Körfezi” içerisinde dağılarak oluşturdukları manzara akıllardan kolay kolay çıkacak gibi değil. Halong Bay için “doğanın sanat eseri” ya da “doğanın paha biçilemez şaheseri” demek hiç de abartılı olmaz. Unesco’nun “Dünya Mirası” listesinde olan körfez bu adacıkların içerisinde saklı sayısız mağaraya da ev sahipliği yapıyor. “Cave of Wonders”, “Swan Islet”, “Surprising Cave”, “Pelican Cave” gibi mağaraların bazılarının uzunluğu 2 kmyi bulur. “Halong” ejderhanın denize girdiği yer anlamına geliyor ve bu ejderhanın çevre dağlarda yaşadığına inanılıyor. Hava ve denizin durumu da “ejderhanın kıyılarda koşmasına ve denize girmesine göre” değişen olaylar olarak yorumlanıyor. Özel körfez turu için saat 12:30 da teknemize binip, hoş geldin kokteylleri eşliğinde büyüleyici manzaranın tadını çıkarıyoruz. Kabinlerimize yerleştikten sonra turumuz başlıyor olacak. Öğle ve akşam yemeklerimizi teknede alacağız. Öğleden sonra yüzme imkânımız bile olacak. Köyleri, yüzen evlerde yaşayan köylüleri göreceğiz. Geceleme gemide.

7.Gün 19 MAYIS PERŞEMBE

HALONG BAY – HANOİ – SİEM REAP

Gemi yolculuğumuz sabahın ilk ışıkları ile birlikte devam ediyor. Sıcak çay ve kahvelerimizi yudumlarken eşsiz körfezlerden geçiyoruz. Güzel bir kahvaltıyı takiben, muhteşem manzarası ile hafızanıza kazınacak körfezde bir yüzme molası daha veriyoruz. Doğal güzellikler arasındaki unutulmaz yolculuğumuz öğle saatlerinde limana varışımızla tamamlanıyor. Limanda bizi bekleyen özel aracımızla, Hanoi Havalimanına hareket ediyoruz yolculuğumuz sırasında öğle yemeği ve Yerel Havayollarının uçuşu ile Kamboçya nın Siem Reap şehrine uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyor ve akşam yemeği yiyoruz. Geceleme otelimizde.

8.Gün 20 MAYIS CUMA

SİEM REAP –ANGKOR

Sabah kahvaltısının ardından bir dünya harikası olan Angkor Watı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekindeki İmparatorluk Sarayından bile daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur. Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Kimmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler mitolojik Meru Dağının 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Bölgedeki en önemli ikinci tapınak olan Bayon tapınağıda göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohmu geziyoruz. Angelina Jolienin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, bu sebeple ayrıca bir cazibe merkezi. Bu gizemli tapınak, içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Daha sonra otelimize dönerek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi dans gösterisi eşliğinde yerel bir restoranda alacağız. Ardından Barlar Sokağı nda zaman geçirmek için serbest zaman.

9.Gün 21 MAYIS CUMARTESİ

SİEM REAP

Kahvaltının ardından Tonle Sap Gölü Turu için hareket edeceğiz. Siem Reape 15 km uzaklıkta bulunan Tonle Sap, dünyanın benzersiz ekolojik su rezervlerinden biridir. Bu harika su dünyası Kamboçyalılar için bir hayat kaynağı. Güney Doğu Asyanın en büyük gölü olan Tonle Sap, aynı zamanda dünyanın en büyük taşkın su yatağıdır. Göl üzerinde yüzen evlerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının, günlük hayatına ve yaşam tarzına tanık olacağımız ilginç ve güzel bir tekne turu yapacağız. Öğle yemeğini yerel bir restaurantta aldıktan sonra, tur sonunda Siem Reap e döneceğiz. Akşam yemeği yerel tatlar ile renkleniyor. Geceleme otelimizde.

10.Gün 22 MAYIS PAZAR

SİEM REAPSİNGAPUR

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman .  Öğle Yemeği ardından  local Havayolu ile( 5025 no’lu sefer)  saat 16:35 de  hareket ve 22:35 de Singapur havalimanına varış.

11.Gün 23 MAYIS PAZARTESİ

SİNGAPUR-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Singapur Nehri, NEHİRDE  tekne gezisi, Meclis-Opera-Mahkeme binaları ve Merlion anıtı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Çin Mahallesi’nde alişveriş için kısa bir serbest zaman. Elektronik alışverişi için Cruise limanına geçiyoruz. Öğleden sonra Sentoza adasını ziyaret ediyoruz  ve akşam yemeğinin ardından Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollar TK 55  nolu seferi ile saat 23:15 de hareket. 24 Mayıs SALI  Sabahı  Yerel saat ile 05:40 İstanbul a varış.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Saigon (Ho Chi Minh City ) & Singapur -İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,

Vietnam Havayolları ile Saigon – Hanoi ve Hanoi – Siem Reap uçuşları

Silkair Havayolları ile Siem Reap –Singapur uçuşu(Değişebilir)

Saigon’da 5* Nikko SaigonHotel’de oda – kahvaltı konaklama

Hanoi’de Sheraton Hanoi Hotel’de oda-kahvaltı konaklama

HalongBay’de Emotion Cruise nehir gemisinde tam pansiyon  konaklama

SiemReap’ta 5* MiracleAngkorHotel’de oda-kahvaltı konaklama

Singapur  da 5* Viktoria otelde oda kahvaltı konaklama

Singapur da tekne gezisi ve Sentoza ada giriş üçretleri

Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler

Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar

Havalimanı ve güvenlik vergisi

Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Yurtdışı çıkış harcı

Yerel Rehber ve kaptan Bahşişleri

Öğle ve Akşam yemekleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Vietnam Vize servis bedeli ($65) / Vize ücreti sınırda ($25) nakit olarak ödenecektir.

Kamboçya Vize Ücreti ($ 30) (Sınırda nakit olarak ödenecektir)

Her türlü kişisel harcamalar

Öğle ve Akşam yemekleri sırasında alınacak ekstralar ve içecekler

Vizeler için lütfen yanınızda toplam 4 adet (3 x 4 ya da 4 x 6 cm ebadında  ) vesikalık bulundurmanızı rica ederiz.

DOUBEL ODADA KİŞİ BAŞI:        3165 €

SİNGLE ODADA KONAKLAMA:     4285 €

UYARILAR

Fiyatlar; Havayollarının 05.07.2015 tarihindeki en düşük fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, HAVANA Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

Geziye, HAVANA Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden HAVANA Turizm sorumlu değildir.

HAVANA Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

HAVANA Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.

Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 – 12.00 arasıdır.

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden HAVANA Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde HAVANA Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 75 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.

Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, HAVANA Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport ve Vietnam ve Kamboçya vizesi gerekmektedir.

Havana organizasyon Bu programı Sami Siempre Tur bünyesinde yapmaktadır.