SAĞLIKÇILARA UZANAN ELLER KIRILSIN… GÖSTERİLEN HASSASİYETE VE SORUMLULUĞA TEŞEKKÜR EDERİZ…

SAĞLIKÇILARA UZANAN ELLER KIRILSIN… GÖSTERİLEN HASSASİYETE VE SORUMLULUĞA TEŞEKKÜR EDERİZ…

Grafik1

Sevgili Meslektaşlarım,
“HEKİME ŞİDDETE SIFIR TOLERANS”, “HEKİME ŞİDDETE SON”, “ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI” gibi sözlerle defalarca belirtilmesine rağmen artık yapılması gereken tek şey kaldı.

Artık ne sessiz ve ne de tepkisiz kalabilirdik ve bizler artık bu duruma yeter diyoruz.

Bugün Dr. Ersin Arslan, yarın ben, sen, eşimiz dostumuz şiddete kurban gidecek. Çocuklarımızın babasız ya annesiz kalmaması için, eşimizi, can dostumuzu, en yakın arkadaşımızı, kardeşimizi, sırdaşımızı, meslektaşlarımızı kaybetmemek için,  arkalarında gözü yaşlı eş ve çocuk bırakmamak için, Artık ne sessiz, ne sensiz ne de tepkisiz kalabiliriz”.

19 Nisan 2012 Perşembe günü Türkiye genelinde 81 ilden 120.000 hekim 600.000 sağlık çalışanı 150.000 taşeron işçisiyle milyonu bulan tüm sağlıkçılar, doktorlar, hemşireler, teknisyenler, taşeron işçiler sokaklara, meydanlara, alanlara çıkarak tepki göstermek için iş bıraktıkları  gibi Adana’da da hekimler ve tüm sağlıkçılar bugün yani 19 Nisan Perşembe günü iş bıraktılar ve saat 12.00’de Çukurova Devlet hastanesi önünden hareket ederek ve “Adana halkı uyuma hekimine sahip çık”, “Bakan istifa”, “Bakan şaşırdın, sabrımızı taşırdın”, “Sağlıkçılara uzanan eller kırılsın” “Dr. Ersin onurumuzdur” şeklinde sloganlar eşliğinde AKP İl binasına Siyah Çelenk bırakılıp Atatürk Parkına doğru yüründü ve basın açıklaması yapılıp oraya da siyah çelenk konuldu.

Bugün, meslektaşımız Dr. Ersin Arslan’ın hayatını kaybetmesine neden olan olayı protesto eden tüm hekim meslektaşlarımızı ve sağlık çalışanlarına göstermiş oldukları sorumluluk ve hassasiyetleri için teşekkür ederiz.

Acımız büyüktür.

Dr. Ali İhsan Ökten
Adana-Osmaniye Tabip Odası adına,   

Fotoğraflar İçin Tıklayınız…