Uzm. Dr. Menteş, “Lösemi tedavi edilebilir bir hastalıktır”

Uzm. Dr. Menteş, “Lösemi tedavi edilebilir bir hastalıktır”

LÖSEMİ HASTALARINA UMUT AŞILIYORUZ

 

‘2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’ nedeniyle Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisini ziyaret eden Adana Tabip Odası Yöneticileri, İdari ve Mali İşler Sorumlusu Derya Savaşman ile istişarede bulundu. Lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek olmak ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak için Turuncu Maske taktı.

 

UZM. DR. MENTEŞ, “LÖSEMİ İLE MÜCADELEYE DESTEK VERİN”

Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cüneyt Genç ile birlikte Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisi İdari ve Mali İler Sorumlusu Derya Savaşman, Sosyal Hizmet Uzmanları, Halkla İlişkiler Birimi ve lösemi hastalığını yenmiş gençlerle bir araya gelen Başkan Uzm. Dr. Menteş, burada yaptığı konuşmada “Ben Radyasyon Onkoloğuyum. Aslında lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır. Sizler özellikle lösemili çocuklar ve ailelerine her zaman destek oldunuz. Lösemi ile mücadele aile ve dışardan destek olur ise daha iyi yapılır. Adana Tabip Odası olarak bizlerde hem sizin yanınızda hem de lösemili ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm halkımızı, özel sektörü ve yerel yönetimleri de lösemi ile mücadelede farkındalık yaratmaya ve destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

 

SAVAŞMAN, “TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLARA UMUT AŞILIYORUZ”

Adana Tabip Odası Yöneticilerinin ziyaretlerini anlamlı bulduğunu ifade eden Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisi İdari ve Mali İşler Sorumlusu Derya Savaşman, Lösev’in kuruluşu hakkında verdiği bilgilendirme sonrası “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “Maskemi Atarım. Hayalime Koşarım” temasını işledik. Haftanın ve löseminin rengi olan Turuncu Rengi ve birçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiyle mücadelede bireylere ve topluma düşen görevleri vurgulamaya, Adananın yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülke genelinde açılan LSV Dükkân stantlarında anne el emeği ürünlerin satışı ile tedavi gören çocuklara destek sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN SESİ OLUN

LÖSANTE’de Tedavi görüp, iyileşen 178 lösemili çocuğa maske atma partisi,  Anıtkabir gezisi düzenlediklerini, ailelere nakti, ayni ve sosyal destek sağladıklarını da belirten Derya Savaşman, “Çocuğu lösemi olan bir aile kendini yalnız hissetmesin. Bizler buradayız. Lösemili insanlara yardımcı olmak isteyen gönüllüler bizler buradayız. Manevi anlamda da irtibat bürolarımıza gelip, koli çalışmalarımıza destek olabilirler. Kan gerektiğinde duyurularımızı çevrelerine yayabilirler. Ya da halkla iletişimimizdeki arkadaşlarla iletişime geçip, nasıl faydalı olabileceklerini öğrenebilirler. LÖSEV’in sosyal medya hesaplarını takibe alarak, #lösemili1çocuğunhayali etiketi ile hafta boyunca paylaşımlar yapabilir, etkinliklere katılarak lösemiye dikkat çekebilir ve bu mücadelede çocukların sesi olabilirler.” diye konuştu.