“40 Hekim 40 Fotoğraf” Sergisi ve Perküsyon ekibinin vermiş olduğu Müzik Dinletisi 16 Mart’ta Ortopedia Hastanesinde yapılmıştır.

“40 Hekim 40 Fotoğraf” Sergisi ve Perküsyon ekibinin vermiş olduğu Müzik Dinletisi 16 Mart’ta Ortopedia Hastanesinde yapılmıştır.

HEKİMLERDEN SERGİ VE MÜZİK DİNLETİSİ

14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “40 Hekim 40 Fotoğraf” sergisi Adana Ortopedia Hastanesi’nde düzenlenen kokteyl ile açıldı. Sergide Şinasi Şıraman’ın yönetiminde çalışan, sadece bayan hekim ve sağlık çalışanlarından oluşan “Ritm Atölyesi Perküsyon Grubu”nun müzik dinletisi katılımcıları edeta büyüledi.

Hekim ve aileleri, sağlık çalışanları ile sanat sevenlerin katıldığı serginin açılış konuşmasını yapan Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Resmiye Kaya,” Bu yıl, 9 Mart’tan 18 Mart’a kadar süren 10 günlük Tıp Haftası etkinliği düzenledik. Geleneksel hale getirdiğimiz ve bu gün altıncısını düzenlediğimiz fotoğraf sergisin de 43 hekim arkadaşımızın çektiği 43 fotoğrafı sergiliyoruz. Bu sergi ve müzik dinletisi ile hekimlerin sadece doktorluk yapmadığını, sosyal hayatlarının da olduğunu, sanatla, müzikle, sporla uğraştığını biliyoruz. Bu sergi ve müzik dinletisi ile hekimlerin uğraştığı sanat dalından bir ikisini göstermek istedik. Hekim arkadaşlarımızın çoğu zor koşullarda özverili doktorluk yapıyor hem de kaliteli sanat yapıyor. Musiki Cemiyetlerinde farklı enstrüman çalan sanatçı hekimlerimiz olduğu gibi Fotoğraf Amatörleri Derneği yönetimin de bulunan ve üye olan arkadaşımız çok. Sergimiz için her yıl bu salonu bizlere açarak destek olan Ortopedia Hastanesi yetkililerine buradan teşekkür ediyorum. Tabip Odası etkinliklerine bundan sonraki süreçte diğer sanat dalları ile uğraşan hekimlerin katılımını sağlayarak etkinliklerimizin daha renkli ve daha coşkulu geçeceğini düşünüyorum. Başka sanat dallarıyla uğraşan hekim arkadaşlarımızın da sanatlarını teşhir etmesi, toplumla paylaşması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu. “40 Hekim 40 Fotoğraf” Sergisine katılan hekimlere ve Rirm Atölyesi Perkünson Grubuna Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve AFAD Başkanı Tahsin Sezer tarafından teşekkür belgeleri verildi.

 

40_hekim

40_hekim1

40_hekim2

40_hekim3