Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a Nezaket Ziyareti

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a Nezaket Ziyareti

Vali Demirtaş, “Hekime şiddet kabul edilemez”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, hekim ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin kabul edilemez olduğunu, halka hizmet için çalışan sağlıkçılara saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir dedi.

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ferat Erol, Dr. Selahattin Menteş ile Dr. Zehra Gündoğan Turan Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret ederek sağlık sistemi hakkında istişarede bulundu.

DOÇ. DR. ÖKTEN, “ÇALIŞMAK DEĞİL ŞİDDET YORUYOR”
Yönetim kurulu üyelerini Vali Demirtaş’a tek tek tanıtan ve sağlıkta yaşanan şiddet olayları hakkında bilgi aktaran Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Öncelikle Adanamız’a hoş geldiniz. Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyor, kentimize başarılı çalışmalar yapacağınıza inanıyoruz.  Sağlık alanında aile hekiminden üniversite de çalışan akademisyene, kamuda çalışan hekimden  özel hastanede çalışan hekime kadar hepimizin ayrı ayrı sorunları var. Özelde çalışan hekimlerin de sorunları çok ama biz kamuda daha yoğun çalışıyoruz. Her gün 100-150 hasta bakıyoruz. Çalışmaktan şikayet etmiyoruz ama bizleri giderek artan şiddet ve şikayetler üzüyor. Sağlıkta dönüşümün biz hekimlere olumsuz yansıması en fazla bu  oldu. Hasta-hekim arasındaki saygı ve güven zedelendi. Gün geçmiyor ki fiziki ve sözel şiddet olmasın. Öldürülen arkadaşlarımız var. Bizleri çalışmak değil şiddet yoruyor. Sizlerle paylaşmak istedik. Çözüm noktasında gayretiniz olursa seviniriz.“ dedi.

VALİ DEMİRTAŞ, “DOKTORLARIMIZI SEVİYORUZ”
Hekimlere uygulanan şiddeti kabul etmenin mümkün olmadığını ifade eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Hangi çağda yaşıyoruz? Bizlere hizmet için fedakarca görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarına şiddet kabul edilemez. Kendimize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapmayacağız. Sağlık teşkilatını, doktorlarımızı seviyoruz. Kendi büyüklerimize nasıl saygılı davranıyorsak öyle davranmalıyız. Benim oğlum da doktor olacak. İşinizin kolay olmadığını biliyorum. Yaşanan sıkıntıların giderilmesi için azami gayret edeceğiz. Sizlerin de bizlerin de görevi halkımızın huzur ve güven içerisinde sağlıklı yaşamasını sağlamaktır. Herkes sabırlı olacak. Her işin bir prosedürü var. Uyulmalıdır.” diye konuştu.