Adana Tabip Odası’ndan Dağlıoglu-2 ASM’ye Yaşadığı Hırsızlık Olayından Dolayı Geçmiş Olsun Ziyareti

Adana Tabip Odası’ndan Dağlıoglu-2 ASM’ye Yaşadığı Hırsızlık Olayından Dolayı Geçmiş Olsun Ziyareti

TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Yaşar Ulutaş, Adana Tabip Odası YK Üyesi Uz. Dr. Selahattin Menteş ile Dr. Can Eren, hırsızlığa maruz kalan Dağlıoğlu -2 Aile Sağlığı Merkezi hekimlerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

UZ. DR. SELAHATTİN MENTEŞ, “BU HIRSIZLIK KİŞİLİK HAKLARINA YAPILAN SOYGUNDUR”
Dağlıoğlu -2 Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden hırsızlıkla ilgili bilgi aldıktan sonra açıklama yapan Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uz. Dr. Selahattin Menteş, “Öncelikle odam adına hepinize geçmiş olsun diyorum. Aile Hekimlerinin periferde bulunan ASM’lerde zor koşullarda çalıştığını herkes biliyor. Hekimler hastalarını iyileştirmenin yanında ASM’lerinde iğneden ipliğe kadar her şeyi ile ilgileniyor. Bu uç noktalarda bulunan merkezlere güvenlik bile gitmezken doktorlar halka hizmet vermeye çalışıyor. Bu gibi yerlerde halkın hekimine ve ASM’lerine sahip çıkması gerekir. ASM bina güvenliği devlet tarafından sağlanmalıdır. Hatta sadece bina güvenliği değil hekim ve ASM çalışanlarınında güvenliği sağlanmalıdır. Çünkü onlarda risk altındadırlar. Aile Sağlığı Merkezlerinden çalınan bilgisayarlara maddi değer olarak bakmamak lazım. Bu aslında sadece televizyon, bilgisayar hırsızlığı değil, ASM’ye kayıtlı binlerce hastanın sağlık bilgileri ve kişilik haklarına yapılan soygundur.” Dedi.

DR. FİGEN DOĞAN GÜNEŞ, “ASM HIRSIZLIĞI HASTALARA ZARAR VERİYOR”
Dağlıoğlu -2 Aile Sağlığı Merkezinde görevli hekimler adına bilgi veren Dr. Figen Doğan Güneş, “Aile Sağlığı Merkezimizde hasta kayıtlarını tuttuğumuz bilgisayarların, hastaları bilgilendirme yaptığımız televizyonun çalınması bizim işlerimizi aksattığı gibi hastalarımızı da zor duruma soktu. Bu bilgisayarlarda bebeklerin bilgileri var. Aşı takipleri var. Gebelerin bilgileri var. Yani çalınan sadece madde değil, maneviyatta çalınmış oluyor. Sağlık Merkezlerine yapılan hırsızlıklar adi hırsızlıktan daha öte bir şeydir. Yetkililerin bu konuda da daha hassas davranmalarını bekliyoruz. Tabip Odası yöneticilerimizin nazik ziyaretleri bizleri mutlu etti. Kendilerine ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.