DR.ERSİN ARSLAN ADINA YAPILACAKLARDA DEĞERLENDİRİLMEK ÜZERE HESAP AÇILMIŞTIR.

Sevgili Arkadaşlar,

Türkiye’de hekimler/sağlıkçılar olarak çok zor koşullarda hizmet vermeye çalışıyoruz. İşte bu koşullarda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir meslektaşımız, herkesçe sevilen, örnek gösterilen Dr. Ersin Arslan genç yaşta öldürülerek yaşamdan ve sevdiklerinden koparıldı.

Her birimiz onda bir parça kendimizi bulduk, hepimiz içimizde O’nu ve acısını hissettik, hep birlikte bir isyan duygusuyla, kızgınlıkla, üzüntüyle kendimizi ifade etmiş şimdi “ne yapabiliriz?”i konuşuyor,bir daha yaşamamak için böyle bir acıyı aklımızı, gücümüzü birleştirmeye çalışıyoruz, öneriler geliştiriyoruz.

Ancak bu öneriler içerisinde bir bölüm var ki hepimizi ayrıca duygulandıran bir duyarlılığa işaret ediyor: Meslektaşımızın en yakınlarıyla bugün ve gelecek güvenceleri açısından dayanışma içerisinde olmak; Ersin’in yakınlarını her birimizin eşi, kız kardeşi, çocuğu, abisi-ablası, annesi-babası olarak kabul etmek, onların yaşamlarında hiçbir şekilde farklı bir sıkıntı-zorlukla karşılaşmamaları için üzerimize düşeni yapmak!

Meslek örgütümüz Türk Tabipleri Birliği bu dayanışma ruhunu somutlamak için; Ersin Arslan’ın yakınlarına ya da Ersin Arslan’ın adına yapılacaklarda değerlendirmek üzere, ailenin bilgi ve onayı dışında kullanılmamak kaydıyla bir hesap açtırmıştır.

17 Ağustos 2012 (*) tarihine kadar açık tutulacak olan hesap numarası aşağıdadır.

Hesap Numarası:
Garanti Bankası Ulus Şubesi
TR17 0006 2000 0120 0006 2971 10

*Gerekli yasal izin alınmıştır.

Bu konuda hassasiyet göstereceğinizi ve katkılarınızın önemli olduğunu bildirir ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Dr. Ali İhsan ÖKTEN
Adana-Osmaniye Tabip Odası
Başkanı