Adanalı Hekimler ‘Sonbahar Kahvaltısı’nda Buluştu

Adanalı Hekimler ‘Sonbahar Kahvaltısı’nda Buluştu

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, hekimlerin kendi çalıştıkları hastanelerde bile birbirini göremediği için ‘Sonbahar Kahvaltısı’ düzenlediklerini söyledi.

HEKİM SORUNLARINA ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYORUZ

Adana Barosu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Adana Tabip Odası yönetici, üyeleri ile ailelerinin katıldığı ‘Sonbahar Kahvaltısı’nda konuşan başkan Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Hekimlerin en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde birbirimizi görelim istedik. Sağlık ve hekimlik anlamında zor günlerden geçiyoruz. Uygulanan sağlık politikaları ne yazık ki bizlere çok olumsuz bir şekilde yansıdı. Bu süreçte Adana Tabip Odası olarak tüm hekim arkadaşlarımıza ulaşmaya, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Amacımız kendi çalıştığı hastanelerde bile birbirini göremeyen meslektaşlarımızı en azından bu tarz etkinliklerle bir araya getirip, sohbet ortamı yaratmaktır. Hekim ve sağlık çalışanlarının hedef gösterilmeleri bizleri canımızdan bezdirdi. Hekim eş ve çocukları birbiriyle kaynaşarak yoğun geçen iş yaşamından bir nebzede olsa uzaklaşarak güzel havanın tadını çıkararak biraz nefes almak istedik.” Diye konuştu.

Etkinliği organize eden Adana Tabip Odası YK üyesi Uzm. Dr. Selahattin Menteş ise birçok etkinliği geleneksel hale getirerek, hekimleri daha çok bir araya getirmeye çalışacaklarını bildirdi.